Nachmelený pochoďák vznikl jako pátý „produkt“ turisticko-běžeckého smýšlení organizátora Rostislava Bažanowského, který různými způsoby a přes regionální turistické cíle přivádí lidi k turistice a pohybu. Původně měla být akce zároveň i přehlídkou lokálních pivovarů, tou se možná stane v budoucnu, až se lidem vžije pod kůži.

Fotbalisté Baníku Ostrava v Uherském Hradišti se Slováckem padli 1:3.
Baník si to rozdá s Hradcem. Chceme dohrát sezonu se ctí, vzkázal Galásek

„Obeslal jsem asi patnáct minipivovarů, ozval se pouze jeden – z Vratimova, jemuž jsem vděčný za uvedení do reality, protože s takovým množstvím minipivovarů by si žádný k pořádnému zisku nepřišel,“ popisuje vývoj své představy organizátor ostravského turistického pochodu, který vizi přehodnotil a dohodl se na exkluzivním partnerství se Starobělským pivovarem. I proto, že vše podstatné mimo samotnou trasu pochodu se odehraje u koliby v Bělském lese, kterou pivovar, jež pro své příznivce chystá i jedno velké překvapení, vlastní.

Ilustrační foto.
Plzeňské pivo nad magickou hranicí. V Moravskoslezském kraji pod 50 jen vzácně

V cíli na ně bude čekat višňové, černé i nealkoholické pivo, desítka, ležák i stále oblíbenější IPA. A pro fajnšmekry možná i něco navíc. Záležet bude i na tom, kolik lidí po covidu, kdy podle organizátorů mnoha akcí zlenivěli, rozhýbe své zrezivělé klouby. Sám Bažanowski na svých akcích před pandemií vídal tisíce lidí, nyní bere za vděk tisícovkou účastníků.

I Ostrava má přírodu

1. Ostravský nachmelený pochoďák se koná v sobotu 11. června, Bažanowski očekával, že nyní bude mít už trojnásobek účastníků, nicméně nezoufá. „V polovině května se koná oblíbený Štramberský Jasoň a minimálně my chlapi máme ve zvyku nejprve vyřešit jednu záležitost, potom se soustředit na další,“ říká k akci v Bělském lese, k níž počítá i s účastnickými tričky a medailemi a kde bude zajištěn i hudební doprovod.

Kontrolní den na stavbě obchvatu s ministrem dopravy a generální ředitel ŘSD, 6. května 2022 ve Frýdku-Místku.
Obchvat Frýdku-Místku? Stavbu navštívil ministr, první etapa bude do června

Lidé tam dojdou jednou ze sedmi tras. „Jde se ze Studénky Poodřím a pak okružními trasami Polanskou nivou přes Jistebník, přes Krmelínský kopec, přes Černý les a Proskovice, na Honculi a nechybí dva různě dlouhé okruhy čistě Bělským lesem,“ jmenuje možnosti Rostislav Bažanowski s tím, že na jednotlivých trasách bude rozhodně co poznávat, některými vedou naučné stezky, hezký výhled bude i na polanské rybníky coby součást CHKO Poodří.