Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodaří jako naši prapředci: poctivě a ohleduplně k přírodě i zvířatům

Lukáš Mališka, spolumajitel Vítkovské zemědělské s.r.o., říká: „Snažíme se hospodařit jako naši prapředci: poctivě a ohleduplně k přírodě i našim zvířatům".

25.6.2015
SDÍLEJ:

Společnost Vítkovská zemědělská s.r.o. se zabývá ekologickým zemědělstvím.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Společnost Vítkovská zemědělská s.r.o. byla založena v únoru 1997, za účelem podnikání v zemědělství. Od roku 1999 je pak vedena v ekologickém zemědělství. Její součástí je Farma Klokočov, své aktivity provozuje i v rámci Hřebčína Františkův dvůr, letos na jaře otevřela v Ostravě-Svinově svou prodejnu U stračeny.

NEPŘEHLÉDNĚTEZajímá vás, jak vypadá proces zrání masa, jak dlouho trvá a třeba i to, co je v nabídce Sýrárny Farmy Klokočov, která byla otevřena počátkem roku 2013.
Budete se o tom moci dočíst už zítra  
- v pátek 26. června -
v tištěném vydání Deníku.

Co si pod pojmem ekologické zemědělství může představit člověk, který pochází z města a o zemědělství toho moc neví?

„Biozemědělství je způsob hospodaření, který bere ohled na přirozený koloběh a umožňuje tak produkovat vysoce kvalitní a hodnotné potraviny a zvířata. Naší prioritou je kvalita, nikoliv kvantita produkce, která je založena na zásadách etického přístupu vůči chovaným zvířatům, ochrany životního prostředí, šetření neobnovitelných zdrojů a ochraně zdraví populace. Dalo by se říci, že se snažíme hospodařit tak, aby naše zvířata i chod celé farmy vypadal obdobně, jak to bylo běžné dříve. To znamená, že náš dobytek není zavřený v kravínech nebo stájích, ale po většinu roku zůstává venku a spásá trávu. Máme 1300 hektarů vlastní půdy a další půdu pronajatou, takže naše farma má dostatek ploch nejen pro chov hovězího dobytka, ale i pro chov ovcí a koz. V Hřebčíně Františkův dvůr pak chováme koně, plemeno Slezských noriků," říká Lukáš Mališka.

Rukou ukazuje na malebné Oderské vrchy a je vidět, že mu zdejší krajina přirostla k srdci, i když přímo odsud nepochází: „Ta to příroda je tady opravdu krásná a v mnoha ohledech méně poznamenaná člověkem než v dalších místech republiky. Na naší farmě se zabýváme kromě živočišné i rostlinnou výrobou. Trvalé travní porosty zabezpečují ekologickou pastvu skotu po dobu šesti až sedmi měsíců a dále se využívají jako seno pro krmnou dávku v zimním období.

Stádo hovězího? Na to jsme pyšní

Farma se zaměřila na chov masných plemen zvířat, konkrétně její stádo dobytka- -skotu čítá 500 kusů plemene Limousine a charollais a 250 kusů ovcí vřesová suffok a texel.

Společnost Vítkovská zemědělská s.r.o. se zabývá ekologickým zemědělstvím.

Společnost Vítkovská zemědělská s.r.o. se zabývá ekologickým zemědělstvím.

„Stádo pečlivě budujeme, není to otázka měsíců, ale několika roků. A tak jsme časem začali přemýšlet, jak dále. Aby to naše snažení nekončilo jen tím, že dodáme maso na jatka a pak už to necháme na řezníkovi, kterého ani pořádně neznáme, a také na obchodnících. Rozhodli jsme se pustit do věcí, které s naším chovem a produkcí masa přímo souvisejí. Vybudovali jsme bourárnu masa a místnosti pro zrání masa, které jsou dnes ve fázi spuštění," vysvětluje dále Lukáš Mališka.

Kroky, které zajišťují, aby zákazník dostal maso, které pochází z kvalitního chovu, je odborně a pečlivě zpracováno a má čas dozrát ve speciálních chladicích boxech, má podle něj své opodstatnění i logiku.

Společnost Vítkovská zemědělská s.r.o. se zabývá ekologickým zemědělstvím.„U nás to ještě běžné není, třeba ve Francii i jinde ve vyspělé Evropě je ale pravidlem, že na pulty míří maso až poté, co opravdu vyzraje. Budeme se snažit postupovat tímto směrem a pokusíme se zákazníky přesvědčit, že třeba i mezi hovězí kližkou od nás a kližkou ze supermarketů je velký chuťový rozdíl. I proto byla před dvěma měsíci otevřena v Ostravě-Svinově prodejna U stračeny. Lidé se mohou zvenku i zevnitř podívat do našich boxů a vidí na hácích kusy hovězího, které necháváme uzrát. A podle šmouh na skle výlohy je vidět, že někteří kolemjdoucí zvídaví jsou," říká s úsměvem spolumajitel Vítkovské zemědělské s.r.o.

Za zmínku také stojí Sýrárna, která je součástí Farmy Klokočov a ve které se zpracovává kravské, kozí a ovčí mléko v bio kvalitě.

Krok za krokem, promyšleně

Farma se postupem času rozrůstá. Lukáš Mališka vysvětluje, že nejde o překotný rozvoj, ale promyšlené kroky. „Nejsme překupníci ani podnikatelé, kteří by chtěli vydělat za každou cenu a co nejrychleji. Příkladem může být třeba chov koní. To je v současnosti činnost, která nám nevydělává, a i do budoucna budeme spíše rádi, když na ni nebudeme muset doplácet. Na druhé straně, historie chovu koní v Klokočově sahá až do roku 1953, kdy bylo započato budování odchovného zařízení při státním statku Vítkov. A my se na tuto činnost našich předchůdců pokoušíme navázat," objasňuje Lukáš Mališka.

A protože mi název norický koník neříká vůbec nic, přidává další zajímavé informace: „Toto typicky slezské plemeno tažného koně se začalo formovat ve druhé polovině 19. a začátkem 20. století. Byla totiž poptávka po výkonnější tažné síle především pro zemědělství. Proto byli použiti hřebci norického plemene, pocházejícího z alpských oblastí. Pojmenování norik je odvozeno od starobylého názvu těchto oblastí z doby Říše římské (provincie Noricum). Potomci těchto dovážených koní v dalších generacích už byli označováni přídomkem slezský."

Cílem společnosti Vítkovská zemědělská je vytvořit turistické centrum v areálu Františkův dvůr s rozsahem služeb umožňujícím rekreační vyžití, a to ruku v ruce s chovem slezského norického koně. Proto se postupně rozšiřují služby týkající se agroturistiky, došlo k rozsáhlým rekonstrukcím stájí, významně se zvyšuje standard ubytování, stravování, sportovního vyžití. To v současnosti zahrnuje především jízdu na koni a kočárem, ale také další sportovní aktivity jako rybaření, cyklistika, tenis a jiné. Mezi aktivity firmy patří také služby týkající se ustájení koní, jejich výcviku, případně výcviku jezdců a kočích.

„Důležitým úkolem je pro nás také přispět k tomu, aby se toto plemeno chladnokrevných koní vrátilo k práci v lesním hospodářství, k jejímž účelům byli původně chováni a šlechtěni. A to v takovém rozsahu, který zajistí nejen jejich přežití, ale i kvalitní místo na ekonomickém trhu. Začali jsme proto spolupracovat se správou vojenských lesů a pro část pracovních koní je pro letošek zajištěn dostatek práce, pro kterou byli původně určeni a v dnešní době se pro ně shání velmi obtížně.

„Takže doufáme, že těžké časy, kdy byl chov slezských noriků v Klokočově ohrožen, jsou za námi. Že díky nové, a přesto tradiční koncepci se bude tento chov opět rozvíjet a pojem „slezský norik klokočovského chovu" získá zpět svůj nezaměnitelný význam," věří Lukáš Mališka.

Autor: Břetislav Lapisz

25.6.2015
SDÍLEJ:
Kariérní týden na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava.
3

Studenti v Ostravě se připravují na budoucí kariéru

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

VIDEO: V Ostravě padl rekord. Tatrovka se vydrápala na kovové monstrum

/FOTOGALERIE/ Při pohledu na šplhající nákladní speciál běhal lidem mráz po zádech.

Jeřáb, který havaroval na Dlouhých Stráních, půjde pod vodu

Přípravné práce při vyprošťování havarovaného autojeřábu na dolní nádrži hydroelektrárny Dlouhé Stráně již začaly. Vedou je hasiči spadající pod skupinu ČEZ, kterým asistují profesionální jednotky ze Šumperku.

Obžalovaní v kauze levně prodaných pozemků stanuli před soudem

Okresní soud ve Frýdku-Místku včera zahájil hlavní líčení osmi obžalovaných osob v případě, kdy radní Frýdku-Místku měli v roce 2009 postupně převést pozemky na soukromé uživatele. Na tom by nebylo nic k údivu, ovšem dle státního zástupce Ladislava Hradila byly pozemky prodány pod tržní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení