RESTAURACES HISTORIÍ

Zlomem byl rok 1999, kdy dva podnikatelé z oboru Eduard Bílský a Zbyněk Tröster restauraci koupili a následně zrekonstruovali.

„Známe se třicet let a dlouhé roky jsme spolu pracovali i v zahraničí. Nejprve v Německu, pak v Itálii. Začátky byly hodně těžké a složité, ale to k podnikání prostě patří. Naši velkou výhodou určitě bylo, že jsme přesně věděli, co chceme. Naše představa o podniku byla předem jasně daná. Ani po letech se nemění," uvedl jeden z majitelů Eduard Bílský.

Otevírací doba:Pondělí až čtvrtek:
11.00 až 22.00
Pátek a sobota:
11.00 až 23.00
Neděle:
11.00 až 22.00

To, že by je mohla se společníkem porazit ponorková nemoc, ani po letech nehrozí.

„Když máme nějaký problém, tak si spolu sedneme a hned ho vyřešíme. A pak si dáme štamprličku a jedeme dále," směje se Bílský.

Ve Lhotce, který je od listopadu 1990 městským obvodem Ostravy, vsadili na bavorský styl, tradiční českou kuchyni, kvalitní obsluhu ve stylových krojích, což na hosty okamžitě zabralo. Jiný podnik s podobnou kvalitou a historií totiž v hlučínské části Slezska těžko najdete.

„Hned po otevření nás zaskočilo snad jen to, že jsme měli pořád plno. S tím jsme nepočítali. Spíše jsme si mysleli, že ten rozjezd bude povolnější," zavzpomínal Bílský.

Těší ho, že i po sedmnácti letech si podnik drží vysoké renomé a lidé se sem rádi vracejí. „Recept na to je jednoduchý. Pracovat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, prostě celý rok. Nic jiného v naší branži ostatně ani nejde," zdůrazňuje Bílský.

Pravda je ale i taková, že zrovna v Lhotce oba majitelé svůj podnik neustále vylepšují a modernizují. Jeho součástí se tak tak stal penzion s osmi pokoji nebo velice oblíbená zimní zahrada.

Možnost ubytování je ale logická, a to hlavně proto, že právě ve Lhotce je ideální prostředí pro svatbu nebo narozeninovou oslavu. „Za ty roky se nedají svatby snad ani spočítat. Máme je tady každý víkend," pokračoval Bílský.

I když oba majitelé sledují v gastronomii moderní trendy, při skladbě jídel zůstávají konzervativní. „Určitě prochází jídelní lístek čas od času nějakou proměnou, ale kostra zůstává stejné. Věříme, že pravé hovězí svíčkové, husy se prostě Češi nikdy nepřejí. Navíc náš jídelníček je doopravdy hodně pestrý, každý si u nás vybere," dodal Bílský.

Cena čepovaného piva
0,5 Pilsner Urquell 36,00

Speciality podniku:
100 g: Tatarský biftek z pravé svíčkové
(2 ks topinka, česnek, cibule, koření) - 180,00 korun
2200 g: Kachna pečená po staročesku s jablky, kmínem a majoránkou, červené a bílé zelí, špekové, bramborové a houskové knedlíky - 750, korun
200 g: Do růžova grilovaná vepřová panenka, bavorské špecle a smetanové houbové ragů - 190,00 korun

Webové stránky: www.hostineclhotka.cz