Najdeme ho v místech bývalého stejnojmenného dolu ve Slezské Ostravě a unikátní je tím, že hosté kromě komfortního ubytování, špičkové gastronomie a kvalitního hotelového zázemí včetně masáží, fitness, salonku či čtyřdráhového bowlingu mohou spatřit původní objekty někdejší hornické slávy.

close info Zdroj: Hotel Jan Maria zoom_in

„Byl zde důl založený v roce 1852, jeho provoz byl zastaven v roce 1963. Po šachtě zůstala památkově chráněná budova strojovny a správní budova z charakteristického červeného zdiva s ozdobnými štíty. V rekonstruovaných prostorách se nyní nachází hotel, restaurace, vinný sklípek, bowling a salonek pro 50 osob,“ říká manažer hotelu Jan Maria Radek Doležal.

close info Zdroj: Hotel Jan Maria zoom_in

Čtyřhvězdičkový hotel s dvaadvaceti komfortními pokoji a moderní restaurací, který směle konkuruje ostatním zařízením hotelových řetězců v Ostravě. A navíc na jeho hosty dýchne neopakovatelná atmosféra starých hornických časů, nadstandardem je i venkovní krytá terasa.

„Náš hotel si právem vydobyl vynikající pověst, staráme se o to, aby od nás hosté odcházeli spokojeni a rádi se k nám vraceli. Máme radost z toho, že si k nám našli cestu i náročnější zákazníci, kterých stále přibývá.“

HOSTILI I PREZIDENTA

Mezi významnými hosty hotelu  nechybí ani prezident Miloš Zeman, který zde v rámci zářijové návštěvy našeho kraje absolvoval slavnostní oběd  s hejtmanem kraje Ivo Vondrákem, senátory, poslanci zastupujícími náš region a dalšími hosty.  „Servíroval se bažantí vývar, křepelka a jablečný koláč, pan prezident menu pochválil a ocenil i zdařilou rekonstrukci bývalého hornického areálu na hotel a restauraci.“

close info Zdroj: Hotel Jan Maria zoom_in

Hotel Jan Maria je tím pravým místem i pro firemní večírky, teambuilding nebo soukromou oslavu. V salónku je projektor, plátno, k dispozici je ozvučení sálu. Pro pořádání soukromých i firemních akcí lze využít také stylový vinný sklípek až pro 20 osob, který nabízí příjemné posezení, soukromí a jedinečnou atmosféru. V případě zájmu připraví řízenou degustaci zkušený certifikovaný sommeliér.

Pokud tedy preferujete kvalitní profesionální služby a nevadí vám, že jste 5 minut od centra města,  hotel Jan Maria je tou nejlepší volbou.

 „Naší snahou je své služby stále zkvalitňovat, přicházet s něčím novým a být lepší než konkurence,“ dodává  Radek Doležal.