Podle mluvčí kunčické huti Věry Breiové se stanou prvními zaměstnanci hutní firmy, kteří projdou dlouhodobým tréninkem, díky kterému najdou uplatnění v různých provozech hutní společnosti.

„Jedná se o roční adaptační program pro čerstvé absolventy vysokých a středních škol. Potřebujeme novou generaci odborníků. Záuční doba na specializovaných technických pozicích se nepohybuje v řádu měsíců, ale roků, takže máme nejvyšší čas vychovávat nové odborníky,“ vysvětlil personální ředitel Ctirad Lolek. Jen v příštích čtyřech letech odejde do důchodu více než 110 zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava.

Hutní společnost bude potřebovat zejména absolventy oborů fakulty metalurgie a materiálového inženýrství a fakulty strojní. Ale příležitost čeká i na absolventy středních škol s maturitou ze studijních oborů hutník, mechanik seřizovač, mechanik elektrotechnik nebo mechanik strojních zařízení. „Zde jsme dali přednost studentům, kteří se připravovali pro ArcelorMittal v rámci stipendijního programu a splnili během studia v naší firmě také povinnou praxi,“ vysvětlil personální ředitel.