Nošovická automobilka navazuje darováním testů na dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Pravidelně například daruje auta určená pro praktický nácvik vyprošťovacích manévrů.

Podívejte se, jak patnáctiletý mladík loupil v Ostravě, aby měl na drogy.
VIDEO: Podívejte se, jak patnáctiletý mladík loupil v Ostravě, aby měl na drogy

„Přetěžké práce základních složek Integrovaného záchranného systému si nesmírně vážíme. Uvědomujeme si, že v této nelehké době je každá pomoc vítaná. Proto jsme se rozhodli věnovat užitečné antigenní testy, které pomáhají najít nakažené koronavirem. Přispějeme tak k zajištění akceschopnosti záchranného systému do doby, než bude provedeno očkování jeho členů,“ řekl prezident HMMC Cheolseung Baek.

Na fotografii ze čtvrtečního předání testů jsou krajský ředitel HZS Vladimír Vlček a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a spolu s nimi zástupci HMMC – prezident společnosti pan Cheolseung Baek a Petr Michník.Zdroj: Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Automobilka už před lety sehrála důležitou roli při výstavbě a vzniku nošovické stanice HZS MSK. Každoročně také významně přispívá na její provoz. Společnost Hyundai navíc pravidelně organizuje pro záchranné sbory celou řadu akcí. Hasiči jezdí do areálu automobilky učit se konstrukce zde vyráběných aut, aby byli co nejlépe připraveni pro ostrý zásah při dopravních nehodách.

Vyzkoušeli si i cvičení

Vyzkoušet si mohli i různá námětová cvičení jako například požár či chemické nebezpečí. K tréninku byli navíc přizváni i kolegové z jiných zemí. HMMC také spolupořádá soutěž mladých dobrovolných hasičů v hasičském sportu.

„Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech je pro nás spolehlivým partnerem od počátku jejího působení. Testy, která nám firma darovala, využijeme pro antigenní interní testování příslušníků a zaměstnanců HZS MSK a dále příslušníků a zaměstnanců krajského policejního ředitelství,“ uvedl krajský ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

Ilustrační snímek.
Lepší, než televize... Jak moc se rodí v Ostravě 9 měsíců po první karanténě

Antigenní testy provádějí zdravotníci HZS. „Hlavní význam je v rychlém vyhledávání pozitivních bezpříznakových příslušníků a zaměstnanců obou základních složek IZS, aby nedocházelo k dalšímu šíření Covid-19 v rámci stanic, služeben a pracovišť. Je to jeden ze základních kroků, kterými se snažíme udržet akceschopnost základních složek IZS,“ doplnil Vladimír Vlček.