Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj a všechna jeho územní pracoviště stejně jako jiné finanční úřady v republice budou mít své podatelny otevřeny od 23. března do 1. dubna v pracovních dnech od 8 do 18 hodin.

Vybraná územní pracoviště Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj budou od příštího týdne vybírat přiznání k dani z příjmů fyzických osob od veřejnosti i mimo své obvyklé úřadovny ve vybraných obcích.

Až do pátku 13. března je možné podat daňové přiznání osobně například na Městském úřadě ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 12. března pomohou lidem v obci Vítkov s přiznáním úředníci z Finančního úřadu v Opavě.

„Seznam obcí, termíny i přesné adresy míst, kde budou správci daně rozdávat tiskopisy, osobně přebírat vyplněná daňová přiznání a poskytovat konzultace potřebné k vyplnění daňového přiznání, jsou zveřejněny na www.financnisprava.cz," uvedla mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj Petra Homolová.

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj odhaduje, že v roce 2015 vyberou jeho územní pracoviště více než 200 tisíc přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2014. Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob (DPFO) za rok 2014 končí 1. dubna 2015.

Tiskopisy daňového přiznání včetně všech jeho příloh, pokyny k vyplnění tiskopisů, informace potřebné ke správnému vyplnění tiskopisů a odpovědi na nejčastější dotazy veřejnosti k problematice DPFO jsou k dispozici na www.financnisprava.cz.