Organizátor, podnikatelský klub společnosti Czech Cool Trade, přišel s novým konceptem setkání podnikatelů s cílem sdílet zkušenosti ze světa byznysu a hlavně inspirovat na cestě k úspěchu. Publikum tvořili členové podnikatelského klubu a zástupci dalších firem napříč obory.

Do stylového prostředí ostravského Garage Clubu byly pozvány tři inspirativní osobnosti - Marek Konečný, Václav Brabec a Marcel Lesník, kteří odpovídali na otázky týkající se nejen jejich podnikání,  ale například také denních režimů, rituálů nebo nezdarů, které úspěšného podnikatele formují mnohdy více než výhry. V případě Vladimíra Brabce se pak debata dle očekávání rychle ztočila na FC Baník Ostrava, který před třemi lety koupil a vyvedl zpět mezi elitu českého fotbalu.

| Video: Youtube

Pomoc rodiny a kamarádů

Jednatel společnosti SeePOINT Marek Konečný, úspěšný podnikatel s reklamními lavičkami a dalšími venkovními nosiči, zavzpomínal, jak před 10 lety po nocích vyráběl první lavičky ve své garáži ve Fryčovicích. Nezapomněl zdůraznit důležitou roli, kterou v začátcích sehrála rodina a blízcí kamarádi.

Pozornost vzbudil jeho model vedení týmu a snaha o vyváženost mezi potřebami firmy a přáními pracovníka. Vždy se snaží najít cestu, kdy budou oba spokojeni. Při  otázce moderátora, kterým byl  jednatel pořádající společnosti Martin Kovalský, na nesplněné sny a plány do budoucna, divákům představil svůj koncept uměleckého inkubátoru, ve kterém budou moci začínající umělci nalézt vše potřebné pro svou tvorbu.

Důvěra ve spolupracovníky

Dalšího hosta předcházela velká očekávání. Baník Ostrava je totiž více než jen fotbalovým klubem, je jedním ze symbolů regionu. Když Václav Brabec před třemi lety kupoval Baník, jeden ze symbolů regionu byl na pokraji zániku. Ani ti nejvěrnější fanoušci nevěřili, že se tak rychle vypracuje zpět na přední příčky prvoligové tabulky, kam určitě patří. A na tom má Václav Brabec nemalou zásluhu.

Majitel Baníku tak musel prozradit, jaký je jeho běžný pracovní den, jak spravuje množství svých firem. Bez váhání zdůraznil důležitost lidí, kteří jej obklopují, kterým naprosto důvěřuje a kteří jsou  na vedoucích pozicích. Hovořil i o ambicích Baníku, o svém vztahu s ostatními majiteli klubů, o budoucnosti  fotbalové akademie a také o důležitosti Marka Jankulovského ve funkci sportovního ředitele. A dočkal se i osobního poděkování za jeho zásluhy o klub od několika účastníků večera.

Splněný sen

Marcel Lesník, majitel komplexu Garage, je velký bavič a frontman skupiny Rock&Roll Band Marcela Woodmana. Takže není divu, že celý sál burácel smíchy, když vyprávěl o zážitcích z turné, o pořádání akcí, ale také o zkušenostech s politiky a s úředníky. Za pomocí svého příběhu zdůraznil, jak důležité je stát si za svým a vytrvat. Když před téměř 20 lety přišel s úmyslem vybudovat rockový klub na konečné tramvaje, navíc v těsné blízkosti masokombinátu, nikdo mu nevěřil. Dnes se do Garage sjíždějí lidé z celé republiky. Na závěr Lesník zdůraznil zásadní roli, kterou hrají v životě člověka sny. Jejich dosažení je podle něj hnacím motorem každého úspěšného podnikatele.

Dvě hodiny rozhovorů utekly jako voda, následoval neformální networkingu, který za doprovodu dobrého pití a jídla trval dalších několik hodin. Inspirujte se, prosím! bylo jasným úspěchem a Czech Cool Trade již připravuje další večer. Ten se bude konat v Praze a pro účastníky je přichystáno překvapení v podobě slavného hosta.