Záměr na rozšíření obchodního centra nyní prochází posuzováním vlivu na životní prostředí. Dostavba bude trvat zhruba rok a podle dokumentace EIA se s dokončením počítá v říjnu příštího roku.

„Přestavba se bude týkat celého centra, přesné informace od investora ještě nemáme,“ sdělila mediální zástupkyně Intersparu Kateřina Řeháková. Spar přitom zahájil rozsáhlou modernizaci svých prodejen, jako první inovoval svůj hypermarket ve Zlíně. Dominantními obchodními centry v Ostravě jsou Futurum a Avion Shopping Park – i ten se pustil do velkého rozšiřování své prodejní plochy. Rozšíří se jak na své severní, tak na jižní části. Do nové jižní části by první návštěvníci měli zavítat už na jaře příštího roku.

Vítáte rozšíření Intersparu na Dubině?HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Vedle prodejny s nábytkem KIKA bude jedním z hlavních nájemců v nově budovaném areálu Jih francouzský sportovní řetězec Decathlon.

Prodejna bude svou rozlohou více než pět tisíc čtverečních metrů největší v České republice. Cílem Decathlonu je provozovat v Česku třicítku prodejen v horizontu deseti let. „Koncept prodejen, které chceme otevřít v Česku, by měl být stejný jako ve Francii či jiné z více než dvaceti zemí, kde působíme,“ říká generální ředitel Decathlon CZ Gregory Lourdel.

Samotná KIKA bude třípodlažní o celkové rozloze 13 700 čtverečních metrů. Kromě toho zde vznikne takzvaný strip mall, který bude vyhrazen nájemcům z řad prodejců sportovních potřeb nebo nábytku, Decathlon zabere přes polovinu.