První setkání Geek Girl Carrots v Ostravě se uskutečnilo v Impact HUBu. Geek Girls Carrots (Karotky) je mezinárodní komunita žen, které aktivně působí v IT, a snaží se budovat po celém světě komunitu nadšenkyň, podnikatelek a profesionálek v IT.

Cílem úvodní akce bylo představit Karotky moravskoslezským dívkám a ženám (i mužům) a odhalit nebližší akce, jakými budou zejména „holčičí" workshopy věnované programování v Javě. Ty budou od konce února probíhat v prostorách Tieto Towers.

„První setkání Geek Girls Carots se vydařilo. Na akci dorazilo přes 80 lidí, kluků i holek. Představili jsme projekt, naše plány do budoucna a dali jsme slovo našim dvěma mluvčím, které povyprávěly zajímavé příběhy ze své IT kariéry," říká Karolína Grudzińská, jedna z organizátorek akce Geek Girls Carrots v Ostravě a zároveň zaměstnankyně Tieto Czech.

Tieto Czech je partnerem seriálu setkání, který bude pokračovat od 23. února workshopy Code Carrots Java zaměřenými na programovaní v Javě. Celkem deset seminářů se uskuteční v prostorách Tieto Towers a mezi IT kouči budou i zaměstnanci Tieto Czech.

„Chceme vyvrátit mýtus, že IT svět je jen pro muže. Proto podporujeme dívky a ženy, aby se učily IT a rozvíjely se v tomto perspektivním oboru. A těšíme se, že pak rozšíří řady našich zaměstnanců," dodala Zuzana Mánková, mluvčí Tieto Czech.