Doba, kdy se nejlepší pivo čepovalo ze sudů nebo nalévalo do sklenic z vyhlazeného lahváče (nejlépe ze sedmého schodu) je nenávratně pryč. I v Česku už nějaký čas platí, že nejlepší je pivo z tanku. Platí to také o plzeňském pivu, které si v Ostravě můžete z tanku dát už v pěti renomovaných podnicích.

V centru města máte hned tři možnosti - Pivnice u Rady, Slezska P.U.O.R, The Pub u OC Forum Nová Karolina. V Porubě pak to je restaurace Arrows a nově také plzeňská tankovna Viktorka. Nový podnik leží v obchodním centru v Porubě, kde najdete třeba i McDonald.

Při slavnostním otevření Plzeňské tankovny Viktorka v Ostravě-Porubě nemohl mezi mnoha hosty samozřejmě chybět ani Václav Berka, starší obchodní sládek plzeňského pivovaru.

„Věřím, že to bude jedna z ostravských perel, navíc o kvalitu piva se starají prověření mistři výčepní, mezi které patří také manažer restaurace a vítěz soutěže Pilsner Urquell Master Bartender z roku 2009 Vít Voznica,“ prohlásil Václav Berka.


Světově proslulý světlý ležák dobývá svět už 175 let, Ostrava nemůže být výjimkou. Jak se vlastně cítí v ostravské hospodě, kde teče Pilsner Urquell plzeňský sládek?

Báječně, ostatně jako v Ostravě vždycky. I proto, že jsme tady začali s jednou ze soutěží a vítězem je Vít Voznica, který se stal na Moravě a ve Slezsku průkopníkem čepování piva na hladinku a je manažerem Viktorky. A má zdatné následovníky, hospod s naším pivem přibývá a mám radost, že se rozšiřuje i kultura čepování.

Je rozdíl v čepování a vůbec v pivní kultuře v Ostravě a v Plzni?
Sami říkáte, že jste „region razovity“, ale mění se to k lepšímu, i v Ostravě dokážete čepovat pivo výborně. Před několika dny jsem byl na jedné soutěži a musím říct, že byla radost se dívat na šikovné výčepní, mezi kterými nechyběly ani dámy. Byl jsem překvapen, jak jim to jde od ruky, navíc byly pohledné. To je potom radost chodit do hospody.

Může být rozdíl mezi pivem, které načepuje muž a žena?
Když jsme se soutěžemi v čepování začínali, tak mezi soutěžícími byli téměř sami chlapi. Ale dámy se začínají otrkávat, řekl bych, že jsou zodpovědnější, pečlivější. Takže vůbec bych je nepodceňoval. Obecně platí, že i v mezinárodním srovnání je úroveň čepování u nás velmi vysoká, přičemž si dovolím tvrdit, že jedním z hlavních impulzů je právě Plzeňský Prazdroj. V zájmu nás pivovarníků, aby se pivo čepovalo a konzumovalo v co nejvyšší kvalitě. I naše konkurence si uvědomuje, že dobře naservírované pivo je jistou cestou ke spokojenosti zákazníka.

V tuzemsku přibývá malých pivovarů. Nebojíte se, že vám upijí ze sklenky?
Samozřejmě že i to se může stát. Myslím si však, že z hlediska zákazníka je rozhodující, aby bylo pivo dobře uvařené, ať už pochází z velkého nebo malého zdroje. Tedy aby byla věnována náležitá péče kvalitě. Jsem přesvědčený, že výrobcům, kteří budou klást důraz na kvalitu, příznivců neubude. A jinak malé pivovary přinášejí na trh zpestření. I my jsme začali před několika lety vařit limitované várky, abychom nabídli štamgastům v našich hospodách i jiné druhy piva, než jaké pijí běžně. Uvedu alespoň Stout, Ale anebo Indian Pale. To je naše reakce na přání spotřebitelů pít z času na čas něco neobvyklého.

Dnes se Prazdroj vyváží do více než padesáti zemí světa. Jaká byla tato cesta?
Na té cestě stále jsme. Nezapomínáme na to, jak jsme v průběhu let vyváželi českou pivní kulturu do světa. V řadě zemí byla značka Pilsner Urquell vůbec prvním importovaným pivem. A najednou příslušníci jiných národů zjistili, že české pivo je chutné a kvalitní. Jsme vlastně takovými pionýry a průkopníky další české značky už měly snadnější cestu, svým způsobem jsme otevřeli a otevíráme českému pivu cestu do světa.

Vraťme se ještě k Viktorce. Můžete ji nejen občanům Poruby doporučit?
Samozřejmě, jak kvůli skvělému pivu, tak výborné kuchyni. Prostředí je zde nádherné, včetně sekce pro děti, takže rodiče o své ratolesti nemusí mít starost. Věřím, že budou Viktorkou stejně nadšení jako já.