Podstatné novinky mohou čekat návštěvníci kempu u přehrady Olešná ve Frýdku-Místku. Letošní rok je enormní, co se týká výskytu klíšťat, takže správce aquaparku a kempu, kterým je městská společnost Sportplex, bude častěji kosit trávu a poprvé v historii přistoupí také ke speciálnímu postřiku proti klíšťatům. V aquaparku na Olešné byl postřik aplikován už minulý týden. „V prostorách kempu to bude v polovině června, tedy před zahájením letní sezony," řekla vedoucí aquaparku Jana Adamczyk Vicherová.

Další novinkou bude zákaz vjezdu vozidel na zelenou plochu od cyklostezky směrem k vodě. V minulosti bylo parkování vozidel u stanů běžné, nyní to už možné nebude. Volných ploch k ležení u přehrady tak přibude. Navíc na ploše od cyklostezky směrem k vodě v úseku od aquaparku k hrázi byly vysazeny nové třešně, které v budoucnu poskytnou potřebný stín.

Atraktivitu kempu by mohla zvýšit lepší kvalita vody v přehradě, letos v létě se však lidé zřejmě plné přehrady ještě nedočkají. Teprve před měsícem skončila těžba nánosů ze dna nádrže, kvůli čemuž byla přehrada poloprázdná.

Služby v omezeném provozu letos návštěvníkům nabídne Autokemp Lučina u Žermanické přehrady. Tou nejzásadnější změnou je uzavření restaurace. „Přestavujeme. V provozu budou pouze stánky na pláží a na golfu," informoval správce kempu Drahoslav Křenek.

Majitel kempu se totiž pustil do modernizace areálu a jeho infrastruktury. Během letošního roku zmizí 40 let staré chatky a na jejich místě vyroste dvacet nových. Stejně tak bude příští rok k dispozici nové sociální zařízení v kempu. K pronájmu je každopádně i v letošní sezoně několik chatek s pěti lůžky a pokoje pro dva, čtyři a šest nocležníků. Kapacita pro stavění stanů omezena není. Kemp už je v provozu a bude až do konce srpna.

NABÍZEJÍ VOLNÉ VSTUPY

Kemp ve Frenštátě pod Radhoštěm k už několikrát bodoval v celorepublikových soutěžích. Letos se návštěvníci mohou těšit na opravené chatky, sprchy, sociální zařízení. Zjednodušené je rovněž přihlášení k ubytování v kempu, který je otevřený už od půli dubna.

„Ubytovaní na pět a více nocí mají dva volné vstupy do nedalekého aquaparku, pokud ještě není otevřený, dáváme dva vstupy do krytého bazénu," upozornila recepční Michaela Šebetovská s tím, že pro ubytované návštěvníky jsou všechny kulturní akce pořádané v areálu autokempu zdarma. Přímo v kempu je občerstvení s posezením, možnost celodenní stravy je pak v blízké restauraci.

ATC Fulnek je sice agroturistické centrum, ale v podstatě funguje stejně jako bývalý autokemp, který zhruba před čtyřmi roky koupil od města nový vlastník. Jeho manželka sdělila Deníku, že letos fungují stejně jako loni, tedy bez novinek.

Otevřel 13. května a nabízí, stejně jako loni, více než 100 ubytovacích míst ve dvou- nebo čtyřlůžkových chatkách nebo vícemístných apartmánech. K dispozici jsou místa pro stany i karavany.

Návštěvníci si mohou objednat snídani, večeři, polopenzi i plnou penzi, přímo v kempu je rovněž hospoda s čepovaným pivem a venkovním posezením.

NA NUDU NENÍ ČAS

Návštěvníci kempu se nenudí, k dispozici mají stolní tenis, k zapůjčení rakety na badminton, elektronické šipky, kuželky, kola, koloběžky, dětský bazének a také sítě na nohejbal a volejbal, které mohou využít na hřišti v areálu.

Mohou si objednat prohlídku biofarmy, prohlídku pamětihodností města Fulnek nebo jeho blízkého okolí s průvodcem. Další možností je i projížďka na koních.

Letos bez novinek, ale v příštím roce chtějí vybudovat pro návštěvníky nový plážový volejbal. Řeč je o autokempu v Mořkově, kde by pak v následujícím roce chtěli ještě vybudovat minigolf.

KOUPALIŠTĚ, LES I HŘIŠTĚ

O návštěvníky se ale v Mořkově nemusí obávat, velkým lákadlem je totiž už léta koupaliště přímo v areálu, které navíc nedávno prošlo revitalizací. Součástí kempu je i dětské hřiště.

„Je to na konci vesnice, kde je relativně klid, v blízkosti je les, pořádáme tam, i ve spolupráci s obcí, různé kulturní akce," vyzvedla výhody kempu provozovatelka Iveta Skybová a dodala, že blízko je vlaková stanice odkud je možno jezdit na výlety, například do nedalekého Štramberka.

Kemp má ubytovací kapacitu v chatkách 42 míst, dále rovněž poskytuje místa pro stany i karavany.