Lidé mohli v květnu zasílat návrhy na jméno nového domova pro seniory. Dorazilo jich nakonec 117 a nejčastěji padala jména Pampeliška, Kopretina, Sedmikráska, Harmonie a Dělnická. Těchto pět názvů se tak dostalo do „velkého finále“, ve kterém rozhodovali opět obyvatelé Poruby.

Hlasovalo se na facebookovém profilu, webu a prostřednictvím lístků v informačním centru na Hlavní třídě. Z celkových 874 hlasů jich nejvíce bylo pro variantu Harmonie – 409. Druhá Pampeliška jich získala 218 a třetí Dělnická 163.

„Už v průběhu hlasování bylo na facebookovém profilu obvodu zřejmé, které jméno se Porubanům nejvíce líbí. Jsme s jejich volbou spokojení. Domov pro seniory na Dělnické ulici tedy pojmenujeme Harmonie, vytvoříme mu logo… A zamyslíme se, jak bychom tento název mohli dále využívat,“ komentoval výsledek hlasování místostarosta Jan Dekický.

Komunitní dům pro seniory Harmonie vzniká rekonstrukcí domu na Dělnické ulici. Bude v něm třiadvacet bytových jednotek, které budou primárně určeny pro bydlení seniorských párů. První lidé se do něj budou stěhovat na podzim. Současně probíhá druhá etapa rekonstrukce, která skončí příští rok na jaře. Při ní vznikne příjemné atrium a zázemí pro městskou policii a kavárnu.