Ten odstoupil ze své funkce a z firmy odešel po dlouhých sedmadvaceti letech. Byť se podle svých slov názorově postupně rozcházel s vlastníkem společnosti Rudolfem Bochenkem a s jeho zástupcem v představenstvu, s Lanexem se neloučí ve zlém.

„Měli jsme odlišné názory a přístupy ke způsobu a metodám řízení společnosti, ty nejsou v souladu s mými představami a hodnotami. Plně respektuji právo majoritního akcionáře, své názory ovšem nehodlám měnit.

Z firmy jsem neodešel ve zlém, což vidím rovněž na nesčetných užaslých reakcích spolupracovníků na všech úrovních. Blíže to rozvádět nebudu,“ nechtěl v rozhovoru pro naší redakci zacházet do konkrétností Rudolf Gregořica.

Rudolf Gregořica
EY Podnikatelem roku v našem kraji je Rudolf Gregořica ze společnosti Lanex

Další osud podniku z Bolatic mu není lhostejný.

„Určitě to nebylo jednoduché rozhodnutí. V čele Lanexu jsem byl od roku 1990, byl jejím akcionářem a není mi jedno, co se společností v budoucnu bude. Nyní jsem se rozhodl pro rezignaci, chci si dát pauzu, abych si mohl utřídit myšlenky a teprve potom uvidím, kam se pracovně budu ubírat dále.“ doplnil v současné chvíli už bývalý předseda představenstva a výkonný ředitel Lanexu.

Billboardy s karikaturou Zdeňka Bakaly se objevily na řadě míst Moravskoslezského kraje.
Bakala je zpátky! Billboardy upozorňují na tunelování "bakalování"

Jeho nástupcem se stal Martin Václavek, který pracuje ve firmě LANEX již 12 let.

Před svým jmenováním zde působil ve vrcholných manažerských pozicích, konkrétně jako její obchodní ředitel, ředitel divize a ředitel pro strategii.

„Za svého působení v LANEXu jsem měl možnost poznat obchodní i výrobní problematiku firmy a celého vyráběného sortimentu. Jsem dobře obeznámen s filozofií podniku a mým cílem je pokračovat v jeho úspěšném růstu,“ dodal nový výkonný ředitel Václavek.

Ilustrační foto
Projíždět městem Hlučínem přes stovku? Najdou se i takoví

O společnosti Firma LANEX a.s., vyvíjí a vyrábí lana a vlákna ze syntetických materiálů pro nejnáročnější užití v různorodých tržních segmentech. Svým zákazníkům poskytuje kvalitní produkty, komplexní servis a neustálé inovace. Tržby za celou skupinu LANEX dosáhly v roce 2016 840,5 mil. Kč. Dceřiná společnost LANEX-KANAT, která působí zejména v Rusku, zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 29,7 % na 206,8 mil. rublů. Zisk skupiny před zdaněním v roce 2016 dosáhl 50,7 mil. Kč. LANEX a.s., je s 430 zaměstnanci jedním z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Opavsku. V současnosti dodává své výrobky do více než 80 zemí světa. Podíl exportu tvoří 85 % z celkového obratu.
Lanex patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Opavsku. Ambasadorem firmy je pak aktuálně nejlepší český lezec Adam Ondra.

Ilustrační foto
Zmizely z ostravských škol bufety?