„Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Boeing 787 Dreamliner přistál v Ostravě.
Premiéra v Ostravě. Podívejte se, na letišti v Mošnově přistálo letadlo snů

Zároveň s přerušením linky do Varšavy dojde také k ukončení provozu vnitrostátních letů do Prahy. Poslední spoj na této trase odletí 27.března.

„Další změnou, související s epidemiologickou situací, je posun termínu obnovení linky do Londýna z 30. března na 1. května. Pokud dojde ke zlepšení pandemické situace, kromě linky do Londýna bude 26.4. zahájeno letecké spojení s Kyjevem se společností SkyUp Airlines. Zároveň letecká společnost Smartwings spustí letní charterové lety do Egypta, ke kterým se koncem května přidá dalších 15 letních destinací. V souvislosti s tím jednáme o zavedení covid centra na ostravském letišti, kde cestující budou mít možnost otestovat se před svým odletem nebo po příletu.“ uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava.

Primátor Ostravy Tomáš Macura. Ilustrační foto.
Primátor Ostravy Tomáš Macura se národu veřejně omluvil za „kreaturu“ Volného

Na ostravském letišti je vše připraveno pro bezpečné odbavení cestujících. Nadále jsou v platnosti všechny protiepidemiolgoická opatření a postupy, které snižují možnost nákazy na minimum.