Pozitivní provozní výsledky se promítly také do zvýšených leteckých výnosů. Díky tomu ostravské letiště vykazuje za první polovinu roku 2022 ztrátu ve výši přibližně 19 milionů korun, což představuje zlepšení proti loňskému hospodářskému výsledku za stejné období až o 27%.

Pravidelná linka je zpět. Z Ostravy se opět létá do světa, přes Varšavu.
Pravidelná linka je zpět. Z Ostravy se opět létá do světa, přes Varšavu

„Červen byl pro letiště velmi intenzivní měsíc. Kromě toho, že se naplno rozběhla letní sezóna a začalo se intenzivně létat do letních destinací, jsme odbavili rekordní objem nákladu,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. „Masivní návrat poptávky po letecké dopravě ze strany obyvatel z našeho regionu i naše dlouhodobá práce v oblasti přepravy nákladu postupně přináší i finanční výsledky. Hospodářský výsledek, který jsme vykázali za první půlrok je o více než 14 milionů korun lepší, než bylo plánované,“ dodal Radkovský.

Kromě 16 letních destinací v Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku, Egyptě a Tunisku se z Ostravy létá také na pravidelných linkách do Londýna (2x týdně se společností Ryanair) a Varšavy (5x týdně s leteckou společností LOT Polish Airlines). V případě polského národního dopravce je letový řád nastaven tak, aby cestující mohli s jedním pohodlným přestupem pokračovat dále do destinací v Evropě a Severní Americe.

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově přistál 29. března 2022 americký bombardér B-52 Stratofortress.
VIDEO: Americké bombardéry přeletěly nad Ostravou a přistály v Mošnově

„Je opravdu skvělé opět pravidelně zažívat terminál plný cestujících, kteří se těší na dovolenou a pro svůj odlet si vybrali naše letiště. Také máme radost z toho, že díky konektivitě, kterou do Ostravy přinesl LOT, stále více lidí z našeho i okolních regionů objevuje destinace v Západní Evropě, Baltu, ale taky v USA či Kanadě. Zveme všechny cestovatele z Moravskoslezského kraje i jeho okolí, aby si pro letní dobrodružství zvolili své domovské letiště: Letiště Ostrava.“ uvedl Juraj Toth, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

Na Černé louce pokračuje stavba kampusu Ostravské university, 19. července 2022 v Ostravě.
Finiš kampusu Ostravské univerzity: 450 dělníků denně, za dva měsíce studenti

Letenky na linku Ostrava-Varšava jsou dostupné ve všech prodejních kanálech, mimo jiné na webových stránkách www.lot.com, v kontaktních centrech LOT, kancelářích LOT Travel a v cestovních agenturách.

„Čísla za poslední půlrok jsou velmi povzbudivá. Naše letiště by v blízké budoucnosti mělo v tomto pozitivním trendu pokračovat, jeho rozvoj totiž zcela jistě posilují aktivity Velkého Mošnova. Projektu, který z mošnovské zóny postupně vytváří strategické a velmi důležité místo ve střední Evropě. Přicházejí noví investoři, bude se rozvíjet infrastruktura, což pozitivně ovlivní místní ekonomiku, zaměstnanost, ale i prestiž našeho regionu,“ uzavřel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.