„Tragédie," žehrají provozovatelé koupališť. Počasí jim letos totiž vůbec nevyšlo vstříc a před sebou mají poslední prázdninový víkend, který už špatnou sezonu nevytrhne.

„Konkrétní čísla budeme vyhodnocovat až po víkendu. Už teď ale pocitově víme, že letošní sezona byla hodně špatná. Může za to proměnlivé počasí neustále pršelo, ale i teplých dnů bylo málo. Také se stávalo, že byla třeba lokální přeháňka jen v jedné části města, to ale donutilo lidi zůstat doma," uvedla mluvčí společnosti Sareza Hana Ryšánková. Toto je poslední víkend, kdy mohou Ostravané navštívit Letní koupaliště v Porubě. „Úplné rozloučení s koupalištěm bude příští týden v sobotu, kdy se koná triatlon Skleněný muž/Skleněná žena, kterého se může zúčastnit i veřejnost," dodala mluvčí Sarezy.

Nízká návštěvnost byla také na venkovním bazénu ve Staré Bělé.

„Vezmeme-li loňskou návštěvnost jako sto procent, letos přišlo jen 45 procent lidí. Koupaliště už jsme definitivně uzavřeli za celý srpen jsme měli otevřeno jen jeden a půl dne a samotný provoz bazénu nás denně stojí třináct tisíc korun. I kdyby se teď nakrásně oteplilo, voda má jen patnáct stupňů, a s tím už nic neuděláme," řekl Deníku provozovatel koupaliště Rostislav Krayzel.

Letní kina, zahrádky? Taky nic moc…

Léto je ale třeba také o letních kinech nebo posezení na zahrádkách. Ani oběma kratochvílím léto nepřálo. „Letos jsme poprvé letní zahrádku po pár dnech provozu zrušili úplně. Teplé dny se daly spočítat na prstech jedné ruky, takže by se nám ani nevyplatilo platit brigádnici, která na zahrádce obsluhuje," uvedl provozovatel restaurace a baru Paradox.

Rovněž sezona letních kin se chýlí ke konci. Přestože jsou mezi lidmi promítání filmů pod širým nebem oblíbená, letos pořadatelé museli bojovat s počasím. Třeba letní kino na hřišti Základní školy Generála Janka v Mariánských Horách kvůli počasí nepromítalo hned třikrát. „Dvakrát jsme kvůli počasí film zrušili a jednou bylo celý den tak škaredě, že návštěvníci ani nepřišli," uvedl mluvčí obvodu Patrik Hujdus. Letní kina si tak jediné na návštěvnost až tak nestěžují. Například to u základní školy v Mariánských Horách je koncipováno jako menší a návštěvnost se zde pohybovala kolem 30 až 50 návštěvníků, na promítání v hotelu Zámek Zábřeh chodilo průměrně kolem 70 lidí a místa byla většinou obsazená už po zveřejnění programu.

Karolína Peřinová, Jakub Malchárek