Tím pádem se jedná o 9% narůst v meziročním srovnání. A to i přesto, že celorepublikové číslo kleslo. Moravskoslezský kraj se však zařadil mezi jediné 3 kraje, kde se koronaviru navzdory dařilo sběr baterií navýšit.

K dobrým výsledků Moravskoslezského kraje přispěl i projekt Baterkománie, který probíhal od března do srpna a spojoval soutěž měst ve sběru baterií a charitu. Během celé kampaně se celkem ve 22 zapojených městech nasbíralo téměř 10 tun baterií. Oficiální výsledky Baterkománie budou vyhlášeny v první polovině října.

Nejvíce baterií se v Moravskoslezském kraji v prvním pololetí vybralo prostřednictvím sběrných míst v obchodech – šlo o více než 20 tun. Nadále se nasbíralo 16,8 tun baterií ze sběrných nádob ve městech a obcích. Rostl i sběr ve firmách (vybralo se 3,7 tun).

Jediným sběrným kanálem, kde se množství vybraných baterií snížilo, byly školy, což je logické vzhledem k tomu, že byly od poloviny března uzavřené.

„Velkou práci v osvětě pro třídění odpadů odvádí městské a obecní úřady. Byli jsme toho svědky při letošní Baterkománii. Za to jim patří velký dík! Perfektní byla i spolupráce s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Přejeme Severomoravanům, aby jim sběrová aktivita vydržela a stále se v třídění baterií, ale i dalšího odpadu, zlepšovali,“ nechal se slyšet Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT.

V celé České republice se v prvním pololetí podařilo vytřídit a k recyklaci předat 777,9 tun baterií. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to o 13 % méně.