Nejen lidé v karanténě, ale i obecně citlivější lidé mohou současnou situaci spojenou s onemocněním COVID – 19 vnímat jako tísnivou.

"Lidé, kteří volají primárně na základě impulzu epidemie, se obávají skokového nárůstu epidemie jako v Itálii a její časové neohraničenosti. Mají svou strategii, jak se vyrovnat s omezeními, kterou ale potřebují schválit a podpořit někým zvenku, protože sami jsou nejistí,“ uvedl vedoucí Linky důvěry Ostrava Svatopluk Antoš.

„Nejčastěji volají lidé, kteří žijí osaměleji a často svým problémem nechtějí zatěžovat své děti nebo známé. Většinou potřebují podpořit. Volat na linku důvěry v situaci, kdy jsme v izolaci a cítíme se stísněně, je v pořádku. I to může přispět ke snížení pocitu bezmoci, který se k takové epidemii může vázat,“ přiblížil Antoš.

Na telefonních číslech 596 618 908 a 737 267 939 jsou pracovníci linky připraveni poskytnout podporu a informace nepřetržitě – všechny dny včetně víkendu po celých 24 hodin.

Linka důvěry je anonymní. Funguje již 30 let. Pomáhá zvládnout psychickou zátěž pomocí týmu odborníků. Aktuálně v 16 členném týmu působí 9 sociálních pracovníků se specializovaným výcvikem v Telefonické krizové intervenci, 5 psychologů, adiktolog a psychiatr.