Vyhlášené programy se zaměřují na registrované i neregistrované, ale také na vrcholové sportovce. Zájemci mohou zasílat své žádosti v termínu od 21. září do 2. října 2020. Letos je navíc proces podání žádostí mnohem jednodušší, celá lze podat elektronicky. Zrušena je také povinnost fyzického dokládání povinných příloh.

„Ostrava pravidelně podporuje rekonstrukci i výstavbu sportovišť v majetku či dlouhodobém pronájmu jednotlivých sportovních klubů a vytváří tak vhodné podmínky pro sport dětí, mládeže i široké veřejnosti. Mnohé z nich cílí na energetickou úsporu budov, které se projeví v následném snížení cen za energie, investujeme do oprav fotbalových hřišť, tenisových kurtů, sociálních zařízení či sportovních potřeb pro kluby,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Celý program pro podporu tělovýchovy a sportu je určenou na pravidelnou činnost sportovních klubů, v nichž se objevují sportovci registrovaní i neregistrovaní ve sportovních svazech.

Dále se z něj budou financovat akreditovaná sportovní centra mládeže a také sportovní akce významně reprezentující statutární město Ostravu a konající se na jejím území. Nově z něj lze čerpat prostředky na sportovní infrastrukturu.

Program na podporu vrcholového sportu je pak určen na činnost sportovních subjektů v oblasti sportovní výchovy a přípravy dětí a mládeže a na činnost sportovních subjektů dosahujících vynikajících výsledků v nejvyšších domácích soutěžích, které významným způsobem reprezentují město Ostravu.

Žádost do výběrového řízení je zveřejněna ZDE.