První finance uvolní město již 12. května. Žádosti o jednorázový příspěvek ve výši 20 tisíc korun pro zmírnění dopadů krizových opatření bude schvalovat v týdenních intervalech rada města.

O stanovenou finanční částku mohou žádat ostravské organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky.

Ilustrační foto
Státní zástupkyně Tittková bourala v Ostravě opilá. Málem zabila jinou řidičku

„Již téměř dva měsíce podporujeme místní drobné podnikatele a minulý týden jsme avizovali, že pomoc rozšíříme i na organizace neziskového sektoru. I ony jsou pro fungování města a pestrost života v něm velmi důležité,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Program počítá prozatím s alokací 20 milionů korun s tím, že město může jednat o jejím navýšení.

„Podobně jako v případě podpory drobným podnikatelům budou hlavními atributy pomoci města neziskovým organizacím hlavně jednoduchost podání žádosti a rychlost poskytnutí peněz,“ podotkl Macura.

FAJN Autoškolu její provozovatel Patrik Mácha znovu rozjíždí, na obnovení dalších živností teprve ten správný čas přijde.
Autoškoly opět v akci. Jak fungují v Ostravě? Po zkoušce dezinfekce celého vozu!

Jednorázová pomoc ve výši 20 tisíc korun je určena pro organizace, které provozovaly své aktivity na území Ostravy alespoň rok a na základě krizových opatření musely přerušit svou činnost, přičemž jim zůstaly fixní náklady.

Žádosti je možné podávat od 5. května elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře zveřejněném na webu města Ostravy.