STAV PO ROCE

Podle mluvčí investorské firmy Metrostav Development Martiny Huclové je v současné době prodáno nebo rezervováno zhruba třicet procent bytových i nebytových prostor a první majitelé se nastěhovali v průběhu letních prázdnin.

„V září byla otevřena originální dvoupatrová kavárna a také se nám podařilo dotvořit odpočinkovou zónu s lavičkami a zelení v prostoru mezi Městskou bránou a kostelem svatého Václava,“ zmínila Huclová. Zároveň připomněla, že projekt Městské brány je příkladem moderní městské architektury, respektující nejnovější světové trendy snoubící se s historií města.

„Jednotlivé byty s vysokým standardem základního vybavení nabízejí nevšední výhledy jak do historie, reprezentované centrem Moravské Ostravy, tak i do zeleně za řekou Ostravicí,“ dodala Martina Huclová.

Bytový dům v centru města byl navržen brněnským ateliérem Kuba & Pilař architekti a stojí v místech, kde se nacházela zaniklá městská brána. I proto byl celý projekt pojmenován Městská brána. Komplex má sedmatřicet bytů, jeden ateliér a komerční část s prostorami pro obchody a služby.