Během třídenní konference (ode dneška až do 15. listopadu) zhodnotí aktuální situaci i očekávaný vývoj nejen nákupní specialisté světových koncernů jako RWE nebo Bayer Health Care, ale také zástupci českých a slovenských ministerstev, měst a firem.

Konference také představí význam eAukcí jako neodmyslitelné součásti moderních nákupních technologií, jež šetří čas, výrazně snižují náklady a zároveň minimalizují možnost korupce.

„Firmy, ministerstva i města si dlouhodobě budovaly nekorektní vztahy s dodavateli, které elektronický způsob nakupování narušuje," vysvětlil Milan Kaplan, prezident české i slovenské asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce) a ředitel společnosti NAR marketing, která je hlavním organizátorem setkání. Konference se zúčastní na 260 šéfů nákupních týmů a specialistů na veřejné zakázky z mnoha evropských zemí.

Součástí konference, která se koná v ostravském hotelu Imperial, je také předání Cen FSA (Fair Sourcing Awards – Ceny férového nákupu) zástupcům měst, firem a osobnostem, které se zasloužili o rozvoj elektronických au­kcí.