Ostravský soud ale zároveň zamítl návrh na exekuci uvedené částky, které se na Světlíkovi domáhal Beran. Dnes to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

Ta uvedla, že oba soudy rozhodly nezávisle na sobě v závěru minulého týdne. Stanovisko soudů podle ní znamená, že rozhodčí nález nedává Beranovi šanci na žádnou reálně vymahatelnou částku. „Je to teď jen papír s neuvěřitelně nehoráznou historií vzniku," uvedl Jan Světlík. Rozhodčí nález je podle něj od samého začátku pochybný a porušuje zákony.

Podle mluvčí strojírenských Vítkovic rozhodci vůbec neměli o údajném Beranově nároku jednat, protože ve stejné věci už bylo rozhodnuto rozhodčím soudem i dalšími soudy před lety. Eva Kijonková také doplnila, že Světlík podal trestní oznámení na Berana a dva rozhodce, které nyní vyšetřuje policie.

Spor o akcie společnosti Vítkovice Holding patří k nejsložitějším v českém byznysu. Beran a Světlík dříve spolupracovali, ale okolo roku 2005 se jejich cesty rozešly. Beran se rozhodl prodat 45 procent holdingu Karlu Komárkovi a jeho skupině KKCG. Světlík ale transakci zpochybnil. Tvrdil, že má na akcie předkupní právo.