Rodiče a děti se můžou seznámit s prostory, speciálními pomůckami i učiteli, a zjistit, čím je Montessori Ostrava výjimečná. Málokterá školka dokáže vytvořit takové prostředí, aby se v ní děti cítily stejně dobře jako doma. V Montessori Ostrava se to podařilo. Nejenom, že se těší stále větší oblibě u dětí, ale i u jejich rodičů. Společně neváhají dojíždět i desítky kilometrů.

To je případ maminky čtyřleté Lenky. Během vrcholu pandemie koronaviru zjistila, že se tady naučí v krátké době mnohem víc než v klasické školce, tak svou dceru přihlásila do MŠ Montessori Ostrava, která je od jejich bydliště vzdálená třicet kilometrů. Už po pár dnech v novém prostředí Lenička šokovala maminku svými znalostmi o výročí upálení Jana Husa. Také v angličtině mají děti náskok. Už od dvou let je učí dva aprobovaní rodilí mluvčí.

Zásah hasičů při tragickém požáru v Bohumíně, srpen 2020.
Svědkyně požáru se po veřejné kritice omluvila hasičům. Byly v tom emoce, řekla

Děti jsou v Montessori Ostrava opravdu rády. Čtyřletá Zuzanka v neděli pláče doma mamince, protože chce jít do školky. Malý Jirka křičel, protože ze třídy pro změnu nechtěl odejít, i když už byly všechny ostatní děti doma. „Za veškerou radostí se skrývá tvrdá práce i srdečný přístup našich učitelů, kteří svou práci milují a dětem věnují sto procent svého času. U nás ve školce je slyšet smích každý den. Každý z mých kolegů, od školníka, po kuchařku nebo mzdovou účetní, zná každé dítě jménem, a ví, co ho zajímá a s čím si nejraději hraje. Tím se odlišujeme od ostatních,” vysvětluje ředitelka ZŠ a MŠ Montessori Ostrava Tereza Krčíková.

Je zcela běžné, že se dětem věnují paní učitelky ve školní zahradě, kreslí s nimi křídou na chodník nebo společně hrají fotbal. Na své malé svěřence myslí dokonce i na dovolené, odkud jim vozí mušle, se kterými pak dále tvoří. Oslava narozenin je v Montessori Ostrava velkou událostí. Díky špičkovému vybavení školy se může každý všední den proměnit v nevšední, například u bazénku a s obřími bublinami všude okolo.

Další významnou událostí je pak ukončení mateřské školy, které se podobá malé promoci. Dobrou zprávou je pak možnost navázat ve známém prostředí Základní školy Montessori Ostrava.

Charitativní cyklojízda.
Ostrava má své cyklistické nedostatky. Pomůže nová cyklostezka na Jihu?