Aktuálně si lze prostřednictvím internetu rezervovat termín až na 50 odborných vyšetření na 16 různých klinikách a odděleních FNO.

K on-line objednání slouží pacientům odkaz pacient.fno.cz umístěný na úvodní webové stránce nemocnice www.fno.cz. Zde pacienti zjistí, na která vyšetření je možné se aktuálně objednat elektronicky, a po vyplnění všech požadovaných údajů si vyberou termín vyšetření.

Zároveň si tak ověří, zda je k objednání nutné doporučení od praktického lékaře, případně jiného specialisty. Objednávací formulář u některých vyšetření obsahuje podmínky a také doporučení, jak se na něj připravit. Na uvedeném odkazu je mimo jiné možné se objednat i k provedení testu na covid-19, k dárcovství krve anebo ke screeningovému vyšetření plic.

Primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Ostravě Iveta Dudková.
VIDEO: V moderním trendu domácí dialýzy představuje Moravskoslezský kraj špičku

Testování na onemocnění covid-19 se od 1. března provádí v příjmové ambulanci Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava, která je umístěna v přízemí Pavilonu I. V provozu je každé úterý a čtvrtek od 8.00 do 11.00 hodin.

Zájem lidí o testování na covid-19 neustále klesá, proto se vedení fakultní nemocnice rozhodlo a přemístění odběrového místa ze současného Covid centra do prostor zmíněné kliniky. Zájemci se mohou předem objednat na odkazu https://pacient.fno.cz/ nebo přijít i bez objednání. Zároveň je od března zrušeno objednávání přes systém Reservatic.  

Více informací zájemci najdou na www.ockovacicentrumostrava.cz/odberova-mista