Státní školy, kde rozhoduje spádovost dětí, budou muset v dubnu předškoláky zapsat bez jejich přítomnosti. Soukromé se musí se situací vypořádat samy, a tak například na PORGu se rozhodly uspořádat on-line zápisy.

Velký zájem dětí, ze kterých je potřeba vybrat ty talentované, je důvodem, proč ředitelka společnosti PORG Dagmar Dluhošová zvolila právě tuto formu.

V pondělí před půlnocí havaroval v Karviné šestadvacetiletý řidič.
Ohlédnutí za divokou částí Velikonoc, opilci v autech, lidé bez roušek

V týdnu před Velikonocemi již proběhly zápisy v Praze-Krči, paralelně v několika učebnách. Aby se technické zázemí nemuselo převážet do Ostravy, i pro zdejší předškoláky proběhly zápisy na dálku z Prahy.

„Aktivně se na nich podílelo šestnáct učitelů, servis poskytovali tři technici a pracovník určený pro nábor žáků a studentů. Učitelé posuzovali hlavně psychickou zralost dětí. Škola měla připravenu prezentaci, kterou učitel provázel žáka. Úkoly byly zaměřeny na rozumovou vyspělost dítěte, schopnost soustředit se na samostatnou práci, komunikovat či vyjádřit svůj názor,“ uvedla Barbora Jahodová, zástupce ředitele ostravského PORGu.

Kriminalisté ze 4. oddělení obecné kriminality v Ostravě odkryli sérií kapesních krádeží napříč Ostravou, kterých se měli dopustit hned dva muži a to v období od ledna do začátku března 2020.
VIDEO: Tak pracují kapsáři v Ostravě, objímaní lidí, krádeže v tramvajích

„Zápisy proběhly bez komplikací a v současné situaci můžeme jen doufat, že 22 nových ostravských prvňáčků zaplní 1. 9. 2020 školní lavice PORGu,“ dodala Jahodová.