Nechtějí si sváteční den pokazit nepořádkem v kuchyni nebo mají příbuzné daleko a nechtějí být doma sami. To jsou asi nejčastější důvody, proč si někteří lidé štědrovečerní večeři vychutnají v restauracích. Otevřeny mají především ty hotelové.

Restaurace La Brasserie hotelu Imperial má na Štědrý večer otevřeno až do 21 hodin. Už teď vědí, že bude plno. „Servírování štědrovečerní večeře zahajujeme od 17 hodin. Pro mnoho hostů je večeře v Hotelu Imperial již tradicí, v tuto chvíli máme rezervace na téměř celou kapacitu restaurace, zůstávají poslední dva volné stoly," uvedla Klára Daňková, marketingová manažerka hotelu.

Ilustrační fotoŠtědrovečerní menu ctí českou klasiku.

„Kromě tradičního kapra se salátem však nabízíme i staročeské speciality ve stylu moderní gastronomie. Cena za menu je daná a každý host si jednotlivé chody sestaví dle vlastní chuti," doplnila Daňková.

Na Štědrý večer mohou lidé zajít také do restaurace Bamboo hotelu Park Inn. I tady se budou podávat tradiční pokrmy, jako je kapr a bramborový salát. Nebude chybět ani rybí polévka. „O štědrovečerní menu je určitě zájem. Chodí k nám jak lidé, kteří nechtějí být o svátcích sami, tak rodiny, které si přejí mít pohodu a nechtějí se zatěžovat vařením a přípravou večeře," řekl Tomáš Čermák z obchodního oddělení hotelu Park Inn.

Vánoční dobroty přichystali i v oblíbené restauraci Zámek Zábřeh. Pochutnat si tady můžete v průběhu celých Vánoc, přímo čtyřiadvacátého prosince mají ale zavřeno. „Je to jediný den v roce, kdy máme zavřeno. Před Štědrým dnem i po něm ale u nás lidé mohou ochutnat kapra tak trochu jinak. S černou, sladkou, povidlovou-mandlovu omáčkou," láká manažer Zámku Zábřeh Radovan Koudelka s tím, že připravili i rybí polévku a další dobroty nejen z ryb.