„Ankety se zúčastnilo téměř tři tisíce lidí, kteří nakonec rozhodli o tom, že v kategorii nákupních center zvítězil Avion Shopping Park. V kategorii supermarketů patří potřetí v řadě prvenství Albert hypermarketu Rudná," uvedl Michal Bayer z tiskového oddělení ostravského magistrátu.

Cenu za druhé místo získal podle jeho dalších slov Albert supermarket v ulici Dr. Martínka v Hrabůvce a na příčce třetí se umístilo středisko Tesco Stores Hrabová.

„Ocenění v soutěži Bezpečnější Ostrava je pro nás takový vánoční dárek. Pro nás je to opravdová výzva, obhájit třikrát po sobě prvenství a řečeno slovy klasika letos jsme to skutečně nečekali," vyjádřil se Jaromír Průša ze společnosti Ahold, která obchody Albert provozuje.

Radost měla i Kateřina Ježková, ředitelka Avion Shopping Parku. Jednak proto, že v kategorii supermarketů vyhrál již poněkolikáté tamní Albert, ale že Avion zvítězil i v nové kategorii obchodních center. „Nesmírně nás to těší. Zvlášť proto, že jde o hodnocení samotných návštěvníků a obyvatel Ostravy. Jsme rádi, že se u nás zákazníci cítí bezpečně, a my se i nadále budeme snažit lidem nakupování u nás maximálně zpříjemnit," komentovala dvojité vítězství Ježková. 

K TÉMATU:

Vítězové z minulých let

2007: Avion Shopping Park v Ostravě-Zábřehu

2008: Makro v Hrabové

2009: Interspar v Ostravě-Porubě

2010: Albert hypermarket Ostrava (v Avion Shopping Parku)

2011: Albert hypermarket Ostrava (v Avion Shopping Parku)

 
Cílem projektu Bezpečnější Ostrava je snížení majetkové trestné činnosti, zvýšení pocitu bezpečí a zapojení co největšího spektra partnerů do zajišťování bezpečnosti a ochrany majetku. Do realizace projektu jsou zapojeny statutární město Ostrava, Městská policie Ostrava, Městské ředitelství Policie ČR Ostrava, Dopravní podnik Ostrava, OZO Ostrava, Radio Čas a televize FABEX.