Ačkoliv se podle předpovědi počasí zima o víkendu do Česka na chvíli vrátí, na horách už vrcholí přípravy na letní sezonu. Nejvelkolepější plány má Dolní Morava.

„Již v polovině května otevíráme Sky Bridge 721, tedy nejdelší visutý most světa,“ avizoval marketingový ředitel resortu Tomáš Drápal.

Psali jsme již:

Plán postavit na Dolní Moravě visutý most je starý minimálně od roku 2013. Právě z toho roku totiž existuje posudek, na základě kterého zastupitelstvo obce schvalovalo změnu v územním plánu. Podle tehdejší dokumentace nemá most pro pěší turisty významně ovlivnit životní prostředí.

„V místě koncového objektu visuté lávky bude lesní porost vykácen,“ píše se v posudku, podle kterého je jediným zvláště ohroženým živočišným druhem, jenž by mohl být významně ovlivněn odlesněním plochy, jeřábek lesní.

„Jeho přítomnost v dotčeném území se však nepodařilo při terénních šetřeních v roce 2013 prokázat a jeho výskyt zde není udáván ani z minulých let,“ uvedli pracovníci společnosti Empla AG, která posudek zpracovávala.

Záměr vystavět visutý most schvalovalo tehdejší zastupitelstvo současně se Stezkou v oblacích.

Dílo soukromého investora, které má však stejně jako polská rozhledna na vrcholu Sněžníku i řadu kritiků z řad turistů a ochránců přírody, má do obce přilákat davy turistů.

S největší pravděpodobností se tak bude opakovat scénář starý jen několik málo let, kdy se v lokalitě otevřela dnes stále hojně navštěvovaná Stezka v oblacích.