Restauraci Marie otevřela Marie Henselová na rohu ulice 28. října a Prostorná v Mariánských Horách teprve v lednu. „Přestěhovali jsme se, původně jsme měli provozovnu jinde. Začátky vůbec nejsou jednoduché,“ říká Henselová, jejíž restaurace dostala v soutěži Deníku o nejoblíbenější hospůdku roku 2010 nejvíce hlasů.

„Nejdůležitější pro nás je, aby host odcházel spokojený,“ raduje se Henselová s tím, že se snaží hostům vytvořit pohodovou rodinnou atmosféru.Dodává, že na jídelním lístku je zhruba padesát jídel, mezi nimiž jsou také meníčka. Vedle české i mezinárodní kuchyně nabízí restaurace také zajištění soukromých akcí, karaoke či diskotéky.

Vtěchto dnechbyli oceněni také čtenáři Deníku, kteří vítězné hospůdce poslali nejvíce hlasů. A proč hlasovali právě pro restauraci Marie? „Moc se mi líbí prostředí restaurace. Je tady také příjemná obsluha a skvělá paní vedoucí. Taky tady dobře vaří, což je u restaurace jedna z nejdůležitějších věcí,“ říká Simona Válková.

Její slova potvrzuje také druhý oceněný čtenář Alexander Ivasjuk: „Jsem tady hodně spokojen. Mají tady výborný tatarák. Několikrát jsem tady také absolvoval firemní večírek a bylo to dobře zorganizováno včetně karaoke show, kterou nám paní vedoucí zajistila,“ nešetří chválou Ivasjuk a závěrem dodává: „Příští rok budu pro tuhle restauraci hlasovat určitě znova.“