„To jsou jednoduché počty. Ze čtrnácti dnů mi zaměstnavatel platí pouze sedm," argumentuje šestapadesátiletá Zdena Šarská z Ostravy. Právě paní Zdena patří k těm, komu finanční možnosti nedovolí ulehnout do postele ani během nemoci. Když na přelomu roku ochořela virózou, i s horečkami dále pracovala. Naštěstí jí zaměstnavatel umožnil dělat alespoň několik dnů z domu. „Manžel byl tehdy na úřadu práce. Z čeho bychom žili?" říká.

Škodí dvakrát

Praktický lékař pro dospělé Hugo Přibyl také potvrzuje, že podobných případů přibývá. „Nemocný přijde s osmatřicítkou horečkou, já automaticky vypisuji nemocenský lístek, ale on mi v mrákotách řekne, že mu stačí léky," líčí scénář, který podle jeho slov není zdaleka ojedinělý. A děje se tak i navzdory tomu, že nemocný, který chodí do práce, škodí vlastně dvakrát. Jednak sobě, protože nedoléčená chřipka může mít mnohem závažnější důsledky na zdraví, a jednak okolí, jelikož šíří infekci dále.

Drtivá většina

Pracovní portál Profesia se nedávno zeptal návštěvníků svých webových stránek formou ankety, zda chodí do práce, i když jsou nemocní. Ze 2772 účastníků téměř 94 procent odpovědělo, že ano! Naproti tomu záporně odpověděla jen 2,5 procenta hlasujících. Pokud člověk onemocní a nemůže si dovolit zůstat na neschopence, je řešením pracovat alespoň po dobu nemoci z domova. Stejně jako to dělala paní Zdena. Ne každá práce to ale umožňuje. Proto firmy motivují své zaměstnance, aby se o své zdraví starali.

„V průběhu celého roku se snažíme podporovat imunitní systém a kondičku našich zaměstnanců. Dvakrát týdně mají k dispozici na všech kuchyňkách čerstvou zeleninu a ovoce. Podporujeme také jejich sportovní aktivity od badmintonu přes futsal až po amatérskou hokejovou ligu," popisuje Zuzana Manková ze společnosti Tieto. A doplňuje, že systém benefitů ve firmě nabízí v oblasti zdraví kupříkladu cvičení, ozdravné pobyty, wellness víkendy, očkování proti chřipce či nákup lékárenského zboží. Velké plus, nejen v období chřipek, je i možnost práce z domu.

Tři dny nemocenské

Jiné firmy zase svým zaměstnancům umožní zůstat doma po určitý počet dní v roce bez újmy na platu nebo nutnosti brát si dovolenou. Jde o takzvané sick days, obvykle tři až pět dnů v roce, které zaměstnanec může uplatnit v době nemoci.

Počet firem, které toto zdravotní volno poskytují, roste. Podle údajů pojišťovny NN je jich už zhruba třetina. „To by bylo rozumné. Když se k tomu přidá víkend, většinou už to na poléčení nemoci stačí. Ovšem pokud je bez komplikací," komentuje to Hugo Přibyl.

Ostravský dopravní podnik sice sick days nemá, svým zaměstnancům ale jednou v roce proplácí i první tři dny nemocenské v případě, že stůňou alespoň dva týdny. To si pochvaluje i paní Jana, řidička tramvaje. „Žiji sama, takže se počítá každá koruna," říká.

Současná chřipková sezona a zvýšená nemocnost však zatím chod dopravního podniku nenarušila. „K žádným opatřením jsme doposud nemuseli přistoupit," dodává mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht.

Nemocnost na vysokých číslech

Výskyt akutních respiračních onemocnění v kraji se stále drží na vysokých číslech kolem 1500 případů na 100 tisíc obyvatel a oproti minulému týdnu se nijak výrazně nezměnil. Nejvyšší nemocnost je na Ostravsku a Karvinsku, a u předškolních dětí. V letošní chřipkové sezoně už bylo v kraji hlášeno 25 klinicky závažných případů chřipky, z toho čtyři lidé zemřeli.