Dělníci již kompletně vyměnili všech 610 vnějších oken a 20 vstupních dveří ve všech pěti rekonstruovaných pavilonech (A, B, D, E a H). „Hotovo je rovněž zateplení pavilonu B, E a H. Po krátké zimní pauze stavbaři zahájili práce na zateplení pavilonu plicního oddělení a následné péče (A) a pavilonu rehabilitace (D) a po odtání sněhu se pustili do zemních prací a zateplení soklu všech zmíněných pavilonů, “ popsal Tomáš Mikula, manažer technicko-provozního oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice s tím, že v období nedávných mrazů probíhaly zateplovací práce a pokládka izolací v podstřešních prostorách.

Po ukončení topné sezóny bude dále nutné zkontrolovat funkčnost topných okruhů, neboť i nemocniční otopná soustava prochází modernizací. Rekonstrukce tak pokračuje hladce dle stanoveného harmonogramu a v průběhu letních prázdnin by již měly být veškeré práce kompletně ukončeny.

close Po zimní pauze pokračuje modernizace nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Březen 2021. info Zdroj: AGEL zoom_in Po zimní pauze pokračuje modernizace nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Březen 2021.

„Cílem projektu bylo sjednotit vzhled budov v areálu nemocnice a uspořit energii spojenou s vytápěním. Odhadovaná roční úspora za energie přesáhne 1,5 milionu korun. Krom toho přinese zateplení pavilonů v letních měsících i větší komfort v podobě udržení chladu,“ vysvětlil předseda představenstva Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice MUDr. Stanislav Jackanin, MBA.

 Rekonstrukce je již ve fázi, kdy neomezuje nemocniční provoz tak jako na podzim loňského roku, kdy bylo nutné vždy na šest dní uzavřít provoz nebo do jiných prostor přestěhovat ambulanci, kde byla právě vyměňována okna.

 

Projekt si vyžádal investici ve výši 50 milionů korun a je z 30 % financován z dotačního programu OPPIK, zbytek nákladů hradila nemocnice ze svých zdrojů.