Městská nemocnice Ostrava umožní návštěvy hospitalizovaných pacientů v areálu nemocnice a Domě sociálních služeb (DSS) v Radvanicích. Nadále však trvá zákaz návštěv v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) Radvanice.

Budova krajského soudu v Ostravě.
Vrah v Orlové naskočil oběti na hlavu, pak vítězoslavně zakřičel

Návštěvní dny jsou zatím stanoveny na středy a neděle v době od 15.00 do 17.00 hodin. Jednoho pacienta mohou navštívit 2 osoby maximálně na 30 minut.

Každý návštěvník musí mít ochranu nosu a úst a bude se řídit pokyny, které budou zveřejněny na webových stránkách nemocnice a při vstupu na oddělení. Jde například o vyplnění čestmého prohlášení, dodržování rozestupů či dezinfekce rukou. Návštěvy by pak, pokud možno, měly proběhnout mimo pokoj (vyjma jednolůžkových).

Dekontaminace Dolu Darkov.
OBRAZEM: Hasiči dekontaminovali Důl Darkov

Uvedená omezení se nevztahují na návštěvy pacientů v terminálním stadiu, pacientů na dětském oddělení a oddělení šestinedělí.

Fanoušci FC Baník Ostrava fandí venku před stadionem kvůli zpřísněným podmínkám spojených s koronavirem. Utkání 27. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň, 3. června 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Fanoušci Baníku jsou s klubem pořád, teď fandí za zdí. A jsou slyšet!