„Přesvědčila jsem Ondru k tomu, aby šel pracovat k nám. Vyprávěla jsem mu svoje pozitivní zkušenosti z práce, kladem pro něj bylo také vyšší platové ohodnocení," vypráví Jana. S odstupem času to Ondra považuje za šťastné rozhodnutí. Nejenže může být v práci se svou ženou, ale ještě má zaměstnání, které ho baví a ve kterém potkal řadu nových přátel.

Se začátky v ostravském call centru neměl ani jeden žádné problémy.

„První dva tři týdny sice nebyly nejlehčí, ale dá se to zvládnout hlavně díky pomoci ostatních," říká Ondra a dodává: „S komunikací se zákazníky jsem neměl žádný problém." Jana a Ondra spolu pracují na stejném oddělení pro obsluhu firemních zákazníků, akorát každý v jiném týmu. Oba vyšplhali na svou současnou pozici díky svým výsledkům, které jim pomohly se ve firmě lépe profilovat.

„Díky přístupu společnosti k tomu, že jsme manželé, máme stejnou pracovní dobu, takže pro nás není dojíždění až tak velký problém vzhledem k tomu, že dojíždíme z Kyjovic," upřesňuje Jana.

„Náš vztah se posílil"

Tráví spolu víceméně většinu času, pracují od sebe patnáct metrů, ale oba si to spíše pochvalují. „Přestože spolu trávíme pracovní i volný čas, tak to není na škodu. Spíše naopak se náš vztah tímto posílil," tvrdí Jana a Ondra dodává:

„Vídáme se v práci často a je to úplně bez problémů. Naopak je to pro mě dobré se ženou i pracovat, protože když něco potřebuji řešit, tak vím, že je pár metrů ode mě a můžeme to řešit ihned."

Oba využívají také toho, že si k sobě mohou přijít pro radu, jak pracovní, tak soukromou. Jelikož už ve firmě každý ví, že jsou manželé, tak se k nim také tak chovají. „Pokud můj šéf už třeba v práci není a potřebuji něco důležitého, dojdu si za šéfkou mé ženy a ta mi vždy ráda poradí nebo vyhoví," doplňuje Ondra. Je pro ně velmi přínosné, že jim společnost jako manželům vychází vstříc, a to nejen ve stejných směnách, ale i dovolených a v přístupu k jejich rozvoji. Oba například absolvovali školení v Praze, které jim pomohlo k možnosti organizovat vlastní školení pro kolegy.

„Doma se snažíme o práci nemluvit"

Jana ani Ondra žádné zápory na tom, že spolu žijí i pracují, nevidí. „O práci se bavíme cestou z práce nebo do práce, a doma už se snažíme práci neřešit. Není zase úplně dobré si práci tahat každý den domů," říká Jana. Práci v call centru by doporučili už jen proto, že je to dobrá zkušenost. Ondra vyzdvihuje to, že v práci oprášil svoji angličtinu, a Jana zdůrazňuje, že jí práce v call centru dala mnohem víc, než vzala. (RP)

Tipy, jak přežít vztah na pracovišti

• Neprozrazujte vztah v práci hned v začátcích.
• Stanovte si mantinely mezi pracovním a intimním životem.
• V práci se vyhněte přílišným projevům náklonnosti.
• Nedávejte své polovičce přednost před ostatními podřízenými.
• Případné rozepře či rozchod řešte civilizovaně, bez zásahu do pracovního prostředí.
• Neranděte na firemní náklady.
• Neseparujte se od kolektivu.
• Nepište si soukromé zprávy v elektronické poště.