„Jsme v poslední fázi v jednání s investory. O investicích by se mělo rozhodnout v horizontu několika měsíců, možná už i týdnů. Jedna z projednávaných investic souvisí s oblastí letectví, další dvě navazují na průmyslovou minulost kraje," řekl generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera v rámci včerejší konference investičních příležitostí Get More.

Dodal, že nová místa budou určena absolventům technických oborů a projekty by mohly dát prostor i oddělení vývoje.

„Bavíme se o projektech vysoké přidané hodnoty, takže vývojové fáze nastanou v rámci nutné výroby," upřesnil Karel Kučera.

První ročník konference Get More nabídl i miniveletrh či workshopy a kladl si za cíl představit Moravskoslezský kraj jako vhodné místo pro rozvoj podnikání a investování.

„Nejdůležitější je, aby nám kvalifikovaní a technicky vzdělaní mladí lidé neodcházeli z regionu. Dále je potřeba říci, že každá ze dvou tisíc zmíněných nových pozic na sebe v rámci dodavatelských a odběratelských vztahů naváže další dvě až tři místa, což ve finále vytvoří třeba šest tisíc míst, což už bude znát," vysvětlil hejtman kraje Miroslav Novák.

Klára Kohutová