„Marii Marsovou nahradí v Ostravě na postu ředitele Petr Kovařík, který má zkušenosti s vedením krajských nemocnic, a místo Renaty Soumarové přijde do Nového Jičína Martin Metelka, který přichází z Uherskohradišťské nemocnice," řekla včera mluvčí Agelu Radka Miloševská.

„Šlo o dlouho dopředu připravenou organizační změnu, která je součástí naší dlouhodobé strategie manažerského posilování vedení našich nemocnic," uvedl předseda představenstva akciové společnosti Agel Ján Dudra.

Sedmačtyřicetiletý Kovařík je absolventem Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava, kde vystudoval ekonomii, marketing a obchod. Kovařík dříve řídil nemocnice v Havířově a Karviné, které jsou příspěvkovými organizacemi kraje. Dosavadní ředitelka Marsová se vrátí do místa svého bydliště Prostějova.

Jednašedesátiletý Metelka je absolventem Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1993 byl ředitelem Vsetínské nemocnice, kterou vedl až do roku 2013. V Uherskohradišťské nemocnici působil jako vedoucí úseku léčebně preventivní péče.