Výsledkem několikaletého výzkumu zdejších pracovníků je tepelně-izolační polyuretanová omítka, která má podle předsedy představenstva ZOD Brumovice Milana Hladíka výjimečné vlastnosti. „Její hlavní předností je prodyšnost, zabraňující vzniku vlhkosti a plísní,“ doplnil předseda představenstva ZOD.

Výrobu nové polyuretanové omítkové směsi zahájili v Brumovicích letos v červnu a pod názvem Izomalt ji už dodávají stavebním firmám i drobným spotřebitelům. „Pro snadnou manipulaci je balená v přibližně dvacetikilových pytlích,“ doplnil Hladík.

Izomalt podle něj řeší i letitý problém se zateplováním památkově chráněných objektů. Zvyšuje podstatně tepelný odpor stěn, nijak však nemění architektonický vzhled budov. „Cena polyuretanové směsi je přitom srovnatelná se známými omítkami, které ani zdaleka nedosahují jejích tepelněizolačních a difuzních vlastností,“ řekl Hladík.

Izomalt je odborníky označován za reverzibilní omítku, což v praxi znamená, že kromě jiného dokáže odstranit i problémy, které vznikly dříve, jako je například zatékání střechou. Úspěšně tedy nahradí i drahé sanační materiály. Hladík potvrdil, že velký odběr zaznamenal především u majitelů rodinných domů. „Zájemců je hodně a každý den jich přibývá. Zatím mohu říci, že se nám všechny daří uspokojit,“ dodal Hladík.