Prodejna Lidlu v Ostravě-Zábřehu otevřela v druhé polovině srpna zákazníkům dveře po šestiměsíční rekonstrukci, která začala v únoru a měla stávající Lidl proměnit v obchod nové generace. Modernizace znamenala především zvětšení prostorů prodejny, rozšíření nákupních uliček, ale také upravené parkoviště.

„Předtím to tam bylo hrozně malinké a neupravené, a teď je to o dost lepší. Dokonce i vzduch je tam jiný. Jen parkoviště mi přijde, že je docela malé, zvlášť když tady bude větší návštěvnost. Ale aspoň máme hezký Lidl a kdo si bude chtít nakoupit, může jít i pěšky“ směje se návštěvnice Zdeňka Švarcová.

Rudná ulice v městské části Svinov, 8. srpna 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Na Rudné vadí hluk! Pomohou revoluční svodidla?

Parkoviště podstoupilo stejně velké změny, jako samotná prodejna. Přibyl stojany jak na nabití elektroaut, tak na zaparkování kol či koloběžek. Zvětšila se jak parkovací místa, tak prostory samotného parkoviště, jenž nyní nabízí 149 míst.

„Je fajn, že můžeme zaparkovat i s větším autem, protože je tam dost místa,“ říká Barbora Kubíčková, která se na nákup vydala se svým přítelem.

Ne všechny změny se však setkaly u zákazníků s nadšením. „Pokladny jsou namačkané na sebe a parkoviště se mi zdá menší než předtím. Největším plusem za mě byly dvacetiprocentní slevy,“ komentuje pravidelný návštěvník Đỗ Anh Tú a dodává, že z nového vzhledu jsou pro něj nejvýraznější změnou vysoké stropy, které jsou oproti staré prodejně až dvakrát vyšší.

Ilustrační foto.
Víkendová razie v ostravské MHD: každý čtvrtý jel v noci načerno

„Při stavbě jsme se soustředili nejen na komfort zákazníků, ale také zaměstnanců. Těm koncept přinesl dostatečné zázemí a optimalizované uspořádání skladových ploch,“ podotýká mluvčí společnosti Iveta Barabášová.

Co dalšího obchod nové generace nabízí? Kromě architektonických změn se změnilo i rozvržení prodejny. Například se zvětšila sekce pečiva, jež nyní disponuje vlastní pekárnou. Kávu z automatu si mohou lidé vychutnat při příchodu či odchodu, v celé prodejně je pak možnost WiFi připojení zdarma.

Celkem se v Ostravě nachází pět prodejen společnosti Lidl, kromě zábřežské je obchod také na Dubině, ve Svinově, v Mariánských Horách a v Porubě.

Světlana Nedvědová

Ilustrační foto
Základní škola v Ostravě-Porubě je kvůli Covidu-19 uzavřena