„Naší snahou je, aby lidé na výstavě získali co nejvíce informací. Novinek je všude hodně, a lidé se v tom špatně orientují. Máme tady několik poradenských středisek, konference, přednášky a diskuse," řekl za pořadatele Libor Kostelný.

Někdy je podle něj informací možná až moc, protože nabídka vystavovatelů je opravdu široká. „Je tady třeba 66 firem s tepelnými čerpadly. Každá firma pochopitelně tvrdí, že to jejich je nejlepší," dodal Kostelný.

Zájemci si u vystavovatelů mohou prohlédnout různé typy ekologických kotlů, v doprovodném programu se tomuto tématu věnují přednášky i besedy. Společný stánek Státního fondu životního prostředí a moravskoslezského hejtmanství nabízí pomoc s vyplňováním žádostí o dotace a také informace o další možné dotaci Nová zelená úsporám.

Velká část výstavy patří kachlovým kamnům.

„Kachláky jsou teď ve velké módě, především ty kombinované formy, krb a kachlák, anebo kachlové kuchyňské sporáky. Proto jsme zvolili jako největší expozici svět kachlových kamen a tam je na 30 firem domácích a zahraničních," doplnil Kostelný.

Výstava potrvá do čtvrtka. Je otevřena denně od 9 do 18 hodin. Vstupné je 80, zlevněné 40 korun.