V době koronavirové pandemie, která negativně ovlivňuje životy každého jednotlivce, jsou pod největším tlakem právě zdravotníci a osoby pečující o nemocné. V rámci dobročinné aktivity „Světlo lékařům“ se v termínu od 24. listopadu do 1. prosince postupně rozsvítí budovy nemocnic, domovů pro seniory a hospiců napříč všemi kraji České republiky.

Na Městské nemocnici Ostrava bude „Světlo lékařům“ svítit dnes díky světelné projekci kreativního studia Visualove, a to jako na jediné nemocnici v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
Žena v Ostravě vyklepala s povlečením stotisícové úspory. Peníze už nenašla

„S radostí jsme přijali nabídku Asociace společenské odpovědnosti, která se u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, rozhodla vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům, kteří denně bojují s pandemií. Je nám ctí, že si asociace vybrala právě naši nemocnici,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

„Světlo lékařům“ je složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům, která za aktivitou také stojí, představuje potřebnou energii.

Tu zhmotňují i speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s energetickými potravinami (oříšky, ovoce a další nutričně hodnotné potraviny).