Kancelářský objekt v centru Ostravy naproti Nové radnici, v němž v minulosti sídlilo i ředitelství OKD, získal ocenění v kategorii Rekonstruované kanceláře. Je jedním z pouhých šesti mimopražských projektů, jež se umístily na stupních vítězů.

„Úspěch ALFY považujeme za důležitý pro Ostravu a celý region. Ocenění je důkazem toho, že se nám společně s projektantem podařilo využít historickou podstatu objektu, který je navíc kulturní památkou a přitom prostory přeměnit v moderní kanceláře,“ uvedla generální ředitelka Asental Group Radmila Kuzicová.

Rekonstrukce budovy ABC ALFA proběhla dle projektu ostravského Atelieru Simona. „Návrh přestavby jsme museli připravit citlivě, aby v budově zůstaly zachovány původní historické prvky, krásné vitráže Jana Baucha, centrální schodiště, unikátní oběžný výtah páternoster nebo třeba fresky na fasádě,“ dodal Pavel Hynčica, jednatel Atelieru Simona.

Budova byla postavena v letech 1938 až 1940 podle projektu Karla Kotase pro generální ředitelství Severní dráhy, později sloužila jako sídlo Generálního ředitelství OKD a.s. (vrt)