Další personální změnou ve společnosti OKD je jmenování nového Ředitele Provozu, kterým se od Nového roku stal David Hájek, dosavadní závodní Dolu Darkov. V této funkci nahradil Zbyška Folwarczného. Novým závodním Dolu Darkov byl současně jmenován Luboš Dúbravka.

Změny v největší důlní společnosti v Česku vyvolalo odvolání výkonného ředitele Michala Heřmana, k němuž došlo 30. prosince.

Heřman byl ve funkci od poloviny května, tedy zhruba sedm měsíců. Pod jeho vedením skončila společnost minulý rok ve ztrátě. Z plánovaných čtyř milionů tun uhlí vytěžila pouze něco málo před tři miliony tun.

Radim Tabášek je absolventem VŠB – Technické univerzity Ostrava oboru Důlní měřictví na Hornicko-geologické fakultě. Po ukončení studia v roce 1990 nastoupil do společnosti OKD, ve které s výjimkou čtyřletého působení v OBÚ Ostrava na pozici obvodního báňského inspektora působí dosud.

V OKD mimo jiné pracoval jako ředitel pro restrukturalizaci, ředitel pro rekultivace a IT, personální ředitel, ředitel pro rozvoj revíru a do svého jmenování jako manažer Centra rekultivací a pozemků.