Vítkovice Aréna patří mezi stěžejní městské společnosti Ostravy. Spravuje Ostravar Arénu i s multifunkční halou, Městský stadion, Atletickou halu či akademii na Bazalech. Představenstvo Vítkovice Arény je tříčlenné, v praxi to ale platí pouhé čtyři dny, kdy byla do dlouhodobě neobsazené funkce řadové členky dočasně dosazena náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

„Stalo se tak ve stejný den, kdy bylo vypsané výběrové řízení na člena představenstva. Během covidu jsme to neřešili, ale když někdo onemocní, je to problém,“ nastínila náměstkyně primátora.

Den na lyžích s Moravskoslezským krajem, sobota 5. února 2022 ve Ski areálu Bílá.
V Bílé v Beskydech si lidé z kraje užívali Den na lyžích, přijel i Viki Cabadaj

A právě k tomu nyní došlo. Podle vnitřních stanov musí společnost aktivně vést alespoň dva lidé, přičemž její předseda Libor Folwarczny je nyní dlouhodobě indisponován.

„Musel být hospitalizován, potřebujeme však, aby společnost fungovala,“ uvedla Hoffmannová, nekomentovala však zákulisní informace o tom, že by se mělo jednat o trvalou náhradu za Libora Folwarczného a tedy do budoucna možná i nového předsedu společnosti.

Majitel Baníku Václav Brabec,
Majitel Baníku na setkání s fanoušky: o ambicích, přestupech, Almásim i oslavách

Folwarczny ji vede dva a půl roku, před ním Vítkovice Aréně jedenáct let šéfoval Kamil Vrubl.O vypsání výběrového řízení rozhodli ostravští radní na svém prvním únorovém zasedání. Cílem je najít vysokoškolsky vzdělaného zájemce schopného týmové práce.

Požadavkem je minimálně pětiletá praxe v manažerské pozici a orientace v oboru. Písemné přihlášky spolu s vizí koncepce řízení společnosti magistrát přijímá do 31. března.