„Víme, jak přehlcená jsou odběrová místa ve zdravotnických zařízeních, kde je často nemožné získat volný termín na další tři i čtyři týdny dopředu. Věřím, že díky rozšíření nabídky také z naší strany, dojde alespoň částečně k uvolnění tlaku na tato místa a zároveň pomůžeme mnoha společnostem vyřešit jejich problém, kde nechat své zaměstnance otestovat,“ uvedl ředitel AGEL Hornické polikliniky Josef Grochol s tím, že na první dny provozu mají zdravotníci zdejší polikliniky již první zájemce o tuto službu, což reflektuje netišící se vysoký zájem firemní klientely.

„Hlásí se nám větší i menší společnosti, z nejrůznějších odvětví. Je patrné, že firmy chtějí mít jistotu, že odběr byl proveden odborně a výsledek je opravdu odpovídající,“ doplnil ředitel Grochol s tím, že zaměstnavatelé oceňují také výhodnou dopravní dostupnost polikliniky, která se nachází v těsné blízkosti zastávek MHD. V areálu polikliniky je rovněž možné zaparkovat.

Odběrové centrum AGEL Hornické polikliniky v Ostravě bude v provozu v pracovních dnech od 7.00 do 17.00 hodin. Odběry budou zdravotníci provádět ve dvou ambulancích umístěných v budově B, ulice Slavíčková.

„Tímto nebude narušen ani omezen ambulantní provoz v hlavní budově naší polikliniky. Denně budeme schopni vyšetřit okolo 400 osob,“ upřesnila hlavní sestra Alena Křižáková.

 Zástupci firem mohou objednávat své pracovníky k antigennímu testování v AGEL Hornické poliklinice na telefonním čísle 704 871 057 nebo emailu alena.krizakova@hpo.agel.cz, kde se dozví také všechny potřebné informace.