Starostové pěti městských obvodů si ve středu převzali klíče od nových vozidel ALKÉ ATX N1 340 EDH na elektrický pohon. Aktuálně má město k dispozici již 64 ekovozů, z toho 43 na CNG a 21 elektroaut.

Muž je obžalován z dvojnásobné vraždy. Hrozí mu výjimečný trest.
Pozůstalí v Ostravě křičeli na vraha. Přáli mu smrt za mřížemi

LÍDR

„Ostrava je považována za lídra v zavádění nových a ekologických technologií. Dokládá to i fakt, že jsme ve dvou výzvách žádali ze Státního fondu životního prostředí o dotace na nejvyšší počet ekovozidel. Naposledy v září jsme rozšiřovali městský vozový park o 11 ekovozů a dnes přišla na řadu první užitková nákladní auta pro městské obvody. Tím ale nekončíme, vyhlášeny by měly být další dvě výzvy ze SFŽP a my uvažujeme o tom, že bychom do nich znovu poslali žádosti města,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Florbalová exhibice spojí hokejisty, florbalisty a fanoušky.
Florbalová exhibice: hokejoví kotelníci a florbaloví mistři vyzvou své idoly

Nová elektrická nákladní vozidla ALKÉ ATX N1 340 EDH jsou pro městské obvody Hrabová, Krásné Pole, Nová Ves, Radvanice a Bartovice a Stará Bělá. Náklady na těchto pět vozů činí 5,67 milionu, z toho je dotace ze Státního fondu životního prostředí 3 miliony korun. Cena jednoho vozu je 1 134 157 korun.

DOTACE

„Městské obvody jsme finančně motivovali už k nákupu osobních aut a na každé nákladní vozidlo jsme jim z městského fondu životního prostředí poskytli dotaci ve výši 200 tisíc korun. Každý obvod si tak na nové užitkové elektrovozidlo doplatil zhruba tři sta tisíc, když dotace ze státního fondu byla šest set tisíc korun. V pěti ostravských obvodech si díky tomu ve vlastní režii lépe poradí s péčí o zeleň, údržbou komunikací nebo svozem odpadu,“ doplnil primátor Tomáš Macura.

Ulice Ostravy brázdí "kníraté" tramvaje.
OBRAZEM: Ulice Ostravy brázdí kníraté tramvaje. V anketě sklízí úspěch!