„V nabídce je celý sortiment Olomouckých tvarůžků, což v současné době činí více než 30 hmotnostních či tvarových variant, nechybí ani tvarůžky ochucené kořením či uzené, tvarůžkové speciality, jako nakládané tvarůžky, tvarůžkové saláty například s matjesy či sledi, pomazánky, aspik, závitky, sekaná s tvarůžky, tavené tvarůžkové sýry a mnoho dalších lahůdek. Nabídku doplňují i sýrové speciality vesměs od malých rodinných firem,“ říká jednatel firmy Jaroslav Kovář.

Kyselé sýry, jak se také tvarůžkům říkalo, se na moravských stolech objevovaly podle dochovaných zmínek už od patnáctého století. Výrobců existovaly desítky, dnes je loštická společnost A. W. jediným výrobcem Olomouckých tvarůžků na světě.

„Počátky podniku se datují do roku 1876, kdy začal Josef Wessels v Lošticích vyrábět tvarůžky. Jeho syn Alois v započaté tradici pokračoval, přeměnil provoz na velkovýrobu a právě iniciály jeho jména daly název společnosti A. W. Potomci původních majitelů získali tvarůžkárnu v restituci a pokračovali ve výrobě s 25 zaměstnanci, dnes jich má společnost po řadě investic do technologií zhruba 150,“ doplňuje Jaroslav Kovář.

Tvarůžky vznikly původně díky snaze prodloužit zráním trvanlivost tvarohu, z něhož se vyrábějí. Zároveň to byl dobrý způsob, jak zužitkovat jeho přebytky. Už v první polovině devatenáctého století se jejich výroba v řemeslných dílnách rozjela natolik, že se rozvážely po celé střední Evropě.

Vyrábějí se téměř stejně jako kdysi, jen s tím rozdílem, že ruční práci nahradily stroje. Postup je jednoduchý. Tvaroh, který společnost A. W. nakupuje v tuzemsku i zahraničí – a musí jít o takzvaný tvarůžkářský či průmyslový tvaroh – se nejprve zformuje do odpovídajícího tvaru, poté se usuší a nechá zrát.

Loštická tvarůžkárna své výrobky vyváží na Slovensko, do Polska či do Maďarska, nejběžnější tvarovou formou jsou kulaté tvarůžky, odlišují se pouze velikostí a hmotností. Jedinečným vlastnostem Olomouckých tvarůžků se v srpnu 2010 dostalo vysokého uznání Evropskou komisí udělením chráněného zeměpisného označení. Při jejich výrobě se nepoužívají geneticky modifikované suroviny, vyrábějí se bez přídavku syřidel, barviv, aromat a stabilizátorů. Obsahují alergen – tvaroh vyrobený z pasterizovaného kravského mléka, neobsahují látky, které způsobují celiakii a jsou tedy vhodné pro bezlepkovou dietu.