Jak vypadá zvířecí chlup nebo lidská tkáň pod mikroskopem? Co dělat, když se někdo topí? A jaké to bude, až vám bude o pár desítek let více? I toho se bude prázdninový program organizovaný Ostravskou univerzitou týkat.

„Je to možnost zpříjemnit si běžný den v parku, na hlučínské štěrkovně, v ZOO nebo třeba na Pustevnách netradičními zážitky. Workshopy jsou zábavné pro děti i dospělé a lidé si z nich odnesou nové poznatky, zkušenosti na vlastní kůži a nebo vlastnoruční výrobek,“ uvedla tisková mluvčí Ostravské univerzity Andrea Svobodová.

První program se bude konat 25. července na štěrkovně v Hlučíně. Lidé se budou moci dozvědět zásady správného vodního záchranářství a první pomoci přímo od záchranářů z Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Workshopy se budou odehrávat na kamínkové pláži u plavčické věže od 10 do 16 hodin.

V ZOO Ostrava se zase 28. července všichni zájemci o vědomosti naučí něco o světě pod mikroskopem a seznámí se s různými druhy obojživelníků a plazů. Workshopy budou probíhat od 9 do 17 hodin u velkého dětského hřiště u Občerstvení za statkem – tedy výběhem s kozami.

Svět pod mikroskopem budou moci lidé zkoumat také 15. srpna na Pustevnách. V rámci akce Pískoles – les bez kůrovce zde bude probíhat také stavba pískových soch lesních zvířat, pískohřiště pro děti, pískový fotopoint i naučná stezka Po stopách kůrovce. Mikroskopování zde najdete od 9 do 16 hodin v prostorách běžeckého stadionu Pustevny pod stezkou Valaškou.

Poslední worskhopy proběhnou 21. srpna v Komenského sadech. Na nich se budou podílet například studenti Fakulty umění. Lidé si budou moci vyzkoušet grafické techniky monotypu či frontáže a odnést si také vlastnoručně vyrobený deníček s japonskou vazbou. Hudební sekce Fakulty umění se postará o hudební performance. Zároveň se budou podílet také studenti Filozifické fakulty či Fakulty sociálních studií se svým vlastním tematickým programem.

Veškeré aktivity v rámci jednodenních akcí Léto s Ostravskou jsou zdarma a jsou přístupné nejširší veřejnosti. Budou se konat za dodržování stanovených hygienických pravidel.

Více na webových stránkách Ostravské univerzity osu.cz.