Na to, kolik budou mít na výplatě, se nemalá část uchazečů o volná pracovní místa ptala až následně.

Alespoň to vyplynulo z odpovědí personalistů a zástupců oslovených firem. „Kandidáty na dělnické profese, kteří se ucházejí o místo v kunčické huti ArcelorMittal, zajímá zejména to, zda je práce dlouhodobá, a oni získají jistotu zaměstnání do budoucnosti. Pak se ptají na plat a benefity,“ upřesnila mluvčí huti Barbora Černá Dvořáková. Pro zájemce o pozice THP je podle mluvčí huti důležitá výzva. Tím může být třeba zajímavý projekt, dále je pro ně důležitá třeba možnost zkráceného úvazku, využití home office (práce z domu) a pak také benefity,“ doplnila mluvčí.

Mieczyslaw Molenda, majitel GASCONTROL Group, uvedl, že i tato společnost se snaží pracovníky více získávat pro firmu, její vizi a rozvoj. „Jsou vázáni na výsledky, které firma dosahuje, což je pro ně více motivující. Občas se stane, že někdo chce odejít za vidinou vyššího platu. Ale já myslím, že důležitá je i kontinuita zaměstnání toho člověka. Některé firmy teď lidi lákají, ale až přijde recese, tak se jich zbaví. To my neděláme,“ podotkl Mieczyslaw Molenda.

Radka Šušková z České asociace interim managementu (CAIM) míní, že se priority lidí změnily a firmy se tomu musejí přizpůsobovat.

„Dnes už není rozhodující plat. Na něj se lidé ptají až poté, co se dozvědí, jak bude jejich práce vypadat. Prioritou číslo jedna je firemní kultura. Přednost mají takzvaně svobodné firmy, které staví na firemních hodnotách. Zajímají se ale také o prestiž firmy a značky, tedy jak je silná, stabilní a perspektivní, případně také jak bude přínosná pro jejich kariéru. Na třetí místo důležitosti bych dala prostor pro volný čas, respektive flexibilitu. Lidé chtějí více volnosti a možnost sladit pracovní život s rodinným a osobními zájmy,“ upřesnila Radka Šušková.

Čtenář Deníku, který se připojil do diskuse k danému tématu, však upozornil, že mladší lidé jsou v úplně jiném postavení než člověk, který o práci přišel po padesátce.

„Je mi třiapadesát, z práce mě vyhodili loni na podzim. Od té doby odpovídám na inzeráty a také sám oslovuji firmy, kterým bych mohl svým vzděláním vyhovovat. Úspěšně jsem prošel i několika výběrovými řízeními a pohovory. Nakonec mi vždycky poslali dopis, že vybrali vhodnějšího kandidáta. Z okolí dobře vím, že nejsem sám. Když je člověku více než padesát, tak opravdu není sranda práci sehnat. Takže za sebe musím říct, že práce na směny, různé benefity či možnost práce v režimu home office by pro mě až tak zásadní nebyly,“ dodal čtenář, který prozradil, že dříve pracoval jako inženýr ekonom.

KOMENTÁŘ AUTORA

Sháním práci po padesátce. Zn: I bez benefitů  
Zkušenosti personalistů, kteří hledají nové zaměstnance do svých firem, jsou jednoznačné. Lidé, kteří chtějí změnit práci, nebo hledají novou, mají své představy a požadavky. Chtějí vědět, jakou má firma perspektivu, jaké jim nabízí zaměstnanecké výhody, případně možnost pracovat jednou nebo dvakrát týdně v režimu home office. Až poté se ptají na mzdu.

Zmíněné ale platí hlavně o mladších uchazečích o práci. Ti starší, kteří se už zařadili do kategorie 50+ nebo dokonce 55+, mají priority výrazně odlišné. A jak sami uvádějí na příkladech, bývá v jejich případě hledání práce hodně obtížné. Často bývají totiž automaticky považováni za pomalejší, neschopné se přizpůsobit moderním technologiím a na štíru bývají i se znalostmi cizích jazyků. Argumenty, že mají odrostlé děti, a tudíž více času na práci, že mohou využít bohaté osobní i profesní zkušenosti, už zmíněné minusy v očích zaměstnavatelů přebít nedokáží.

Údaje o nezaměstnanosti z konce loňského roku o tom vypovídají jednoznačně. Uchazeči starší 50 let tvořili v našem kraji zhruba dvě pětiny nezaměstnaných. Úřad práce ČR se tyto uchazeče snaží dostat na trh práce například prostřednictvím rekvalifikací, podporou veřejně prospěšných prací či příspěvky na zřízení společensky účelného místa. Zejména posledně jmenovaný nástroj aktivní politiky zaměstnanosti se v praxi osvědčil velmi dobře.

Nikdo určitě nepochybuje, že hledání dalších projektů, které by dostaly starší uchazeče z evidence nezaměstnaných, je během na hodně dlouhou trať. Rčení, že společnost je tak vyspělá, jak dokáže být nápomocna těm slabším či starším, by ale mělo platit i v tomto případě.