„Zatímco varna představuje srdce pivovaru, na spilce se z mladiny vyrobené ve varně stává alkoholický nápoj, což je v procesu výroby piva samozřejmě klíčový okamžik,“ podtrhuje význam investice vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas.

Celá modernizace spilky, která bude dokončena tento měsíc, přijde Ostravar na tři miliony korun. Význam spilky podle Kornase dokládá i to, že se jedná o jediné místo, kam Ostravar při exkurzích nepouští žádné návštěvníky. Za těžké pancéřové dveře, které chrání přístup do spilky, může doslova jen pár vyvolených.

„Způsob a časová charakteristika kvašení totiž patří k nejcennějším tajemstvím, která si každý pivovar přísně střeží,“ uvádí Kornas a dodává, že navíc na spilce musí platit velmi přísné hygienické podmínky, které zaručí, že kvasný proces nebude ničím narušen.

Nový řídící systém chlazení spilky by měl pivovaru umožnit ještě lépe a přesněji řídit a kontrolovat celý kvasný proces. Kromě modernizace spilky se ostravský pivovar letos chystá rekonstruovat propagační stanici na vlastní pivovarské kvasnice, provést druhou etapu rekonstrukce chlazení, která by měla přinést další energetické úspory, a postavit nový mlýn na ječmen.

V souhrnu letos zaplatí pivovar Ostravar za modernizaci svého pivovaru přibližně 20 milionů korun.